III. ÖDÜLLÜ MATEMATİK OLİMPİYATI

III. ÖDÜLLÜ MATEMATİK OLİMPİYATI

ÖZEL ARI OKULLARI

Matematik alanında iddialı, genel akademik başarıya, kuvvetli bir hafızaya ve analitik düşünme gücüne sahip olan gençlerin bu alandaki ilgilerini arttırmak, ufuklarını genişletmek ve gönül verdikleri bu yolda yalnız olmadıklarını onlara hissettirmek amacıyla geleneksel hale getirdiğimiz Ödüllü Matematik Olimpiyat Sınavımızın üçüncüsünü yine Çankaya ilçesi genelinde yapıyoruz. Ülkemizin yarınlarına yön verecek genç yetenekleri bilime yönlendirmek, kendilerini ve okullarını başarıyla temsil etmelerini sağlamak yolunda üstümüze düşen görevi yerine getirmeyi çalışıyoruz.

Matematik biliminde devrim niteliği taşıyan keşifl eri yapacak olan üstün yetenekli insanların erken yaşlardan itibaren bilimsel çalışmalara hazırlanabilmelerinin kişisel gelişimleri açısından önemli olduğu bir gerçektir. Bu özelliklere sahip çocuklarımızın sıra dışı problemlerle bakış açılarını genişletebilmeleri, yüzeysel ve ezberci düşünce sisteminden uzaklaşıp derin düşünceye yönelebilmeleri, matematiksel düşünce disiplini ile olayların özünü ortaya çıkarabilme özelliği kazanabilmeleri amaçlanmaktadır.

Sınav, İlköğretim 6, 7 ve 8 sınıf müfredat programında yer alan konuların kazanımları doğrultusunda hazırlanmış 20 tane çoktan seçmeli ve 5 tane klasik sorudan oluşmaktadır.

Online Başvuru : 28 Şubat 2011 / 28 Mart 2011
Resmi Başvuru : 28 Şubat 2011 / 28 Mart 2011
Sınav Tarihi : 02 Nisan 2011 Cumartesi
Sınav Saati ve Yeri : 10.00 / Özel Arı Anadolu Lisesi ve Özel Arı Fen Lisesi
Sınav Değerlendirme : 04-05 Nisan 2011
Sonuçların İlanı ve Ödül Töreni : 06 Nisan 2011 Çarşamba / Saat: 10:00
Yer : Lise Konferans Salonu

Sınava;

  • • Çankaya ilçesinde bulunan ilköğretim okullarının 7. veya 8. sınıfl arında okuyan öğrenciler başvurabilir.
  • • Başvuru formları, okuduğu okul müdürlüğü tarafından onaylanmalıdır.
  • • Bir okuldan en fazla 5 öğrenci katılabilir.
  • Tüm başvuru işlemleri internet üzerinden www.ariokullari.k12.tr adresine veya bizzat Özel Arı Anadolu Lisesi Müdürlüğü’ne yapılacaktır.