‘’III. Geleneksel Peker Sanat Ödülleri‘’ Sahiplerini Buldu

Farklı sektörlerde gösterdiği etkinliklerin yanı sıra, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ödüllü yarışma açan Peker Grup’un ‘’III. Geleneksel Peker Sanat Ödülleri ’’ Resim Yarışması sahiplerini buldu.

Bu yıl ‘’Onursal Jüri Üyesi’’ olarak davet edilen Prof. Dr. Turan Erol, Sanat eleştirmeni Doğan Hızlan, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Prof. Dr. Cebrail Ötgün, Yrd. Doç. Lütfi Özden, Hakan Esmer, Döne Otyam, İsmail Küçükkaya, Hande Peker Kuyumcu ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’ndan oluşan seçici kurul, yarışmaya 41 ilden 215 sanatçının katıldığı yapıtlar arasında yaptığı değerlendirmede 3 sanatçının yapıtlarını ‘’Başarı Ödülü’’ ne değer görerek her birini 7.500 TL ile, 5 sanatçının yapıtını ise ‘’Mansiyon Ödülü’’ne değer görerek her birini 3.500 TL ile ödüllendirdi.

Resim alanında yaratımda bulunan genç sanatçıları tanıtmak, çalışmalarını desteklemek, yapıtlarını sergilemek ve sanat dünyasına kalıcı değerler kazandırmak amacıyla her yıl verilen ‘’Başarı Ödülü’’ne; Fatih Kahya, Murat Özbakır ve Şevket Kütle adlı sanatçılar, ‘’Mansiyon Ödülü’’ne Engin Güney, İrfan Dönmez, M. Emrah Akkayüz, Mustafa Mutlu, Yasem Funda Burnaz Türküm adlı sanatçılar değer görüldü.

Prof. Dr. Turan Erol, Doğan Hızlan, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Prof. Dr. Cebrail Ötgün, Yrd. Doç. Lütfi Özden, Hakan Esmer, Döne Otyam, İsmail Küçükkaya, Hande Peker Kuyumcu ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’ndan oluşan Onur Ödülü jüri üyeleri yaratıcı duyarlılığını özgün bir biçemle yansıtarak, üretim sürecinde aşamalar sağlamış yetkin sanatçıları onurlandırmak amacıyla, her yıl verilen ‘’Onur Ödülü‘’ne ressam Adnan Turani’yi değer gördü.

 

ESERLERİ SERGİLEMEYE HAK KAZANAN SANATÇILAR


Mustafa Özbakır, Mehmet Emre, Tayfun Dilsiz, Mehmet Sıddık Turan, Coşgu Ateş, Ahmet Albayrak, Sidar Bakı, Kazım Sözak, Rugül Serbest, Orhan Karakaplan, Ramazan Can, İrem Hatipoğlu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

9 + fourteen =