III. BİLGİ TEKNOLOJİLERİ YÖNETİŞİM VE DENETİM KONFERANSI

” Bilgi teknolojilerinde ortaya çıkan gelişmeler tüm kamu ve özel sektörü önemli biçimde etkilemekte, yapılan faaliyetlerin niteliğini değiştirmektedir. Günümüzde tüm işletmeler bilgi teknolojilerinden yararlanmalı, bilgi teknolojilerini iş hedefleri ile uyumlu hale getirmelidir. Bilgi Teknolojileri Yönetişimi olarak tanımlayabileceğimiz bu süreç işlemlerin daha etkin, hızlı ve güvenilir yapılmasına imkân tanırken, kendisine özgü bazı riskler de yaratmaktadır. Bilgi sistemleri ile bu sistemler üzerindeki işlem ve uygulamaların düzgün ve güvenilir bir şekilde çalıştığının güvencesi yaratılmalı, riskleri yönetecek kontrol mekanizmaları kurulmalı ve bu kontroller denetlenmelidir.

Tüm bu konuların değerlendiridiği BTYD konferans serilerinin üçüncüsü İstanbul’da 1-2 Mart 2012 tarihlerinde Milli Reasürans Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir…

İstanbul’da ilk kez yapılacak bu konferansa şimdiden göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve destek için tüm katılımcılara, konuşmacılara, destekleyen kuruluşlara ve sponsorlara sonsuz teşekkürler…”

E-posta: info@btyd.org

Düzenleme Komitesi

DR. İZZET GÖKHAN ÖZBİLGİN (Düzenleme Komitesi Başkanı)Dr.İzzet Gökhan ÖZBİLGİNİzzet Gökhan ÖZBİLGİN 1998 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Bölümü’nden şeref listesinde mezun olmuş, daha sonra aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır. Akademik çalışmalarına devam ederek ikinci yüksek lisansını ve doktorasını işletme alanında tamamlamıştır. Aynı yıl iş hayatına da katılan Dr. Özbilgin, çeşitli özel kuruluşlarda önemli görevlerde bulunduktan sonra 2002 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’nda göreve başlamıştır. Kendisi işletme, denetim, risk, yönetim bilişim sistemleri, bilgi teknolojileri yönetişimi ve denetimi, bilgi güvenliği ve iş geliştirme gibi konularda çalışmıştır. Halen Sermaye Piyasası Kurulu’nda Grup Başkanı olarak çalışan Dr. Özbilgin’in uluslararası ve ulusal yayımlanmış birçok eseri bulunmakta, bu konularda çeşitli üniversitelerde dersler vermekte, akademik çalışmalarına devam etmektedir. Kendisi Finans Derneği, Türkiye Bilişim Derneği ve Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olup, aynı zamanda uluslararası kuruluş “Information Systems Audit and Control Association” Kamu ve Akademik İlişkilerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmakta ve ISO/IEC JTC1/SC 27- Bilgi Teknolojileri Güvenlik Teknikleri Ayna Komitesi Başkanlığını yürütmektedir.”
www.izzetgokhanozbilgin.com

R.ERDEM ERKUL (Düzenleme Komitesi Üyesi, TBD YK Üyesi)
R.Erdem ERKULR. Erdem ERKUL, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri Anabilim dalında doktora tez çalışmalarına devam etmekte olup, Kasım 2010 tarihinden itibaren Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Yöneticiliği görevine devam etmektedir.
www.erdemerkul.com

 

PROF.DR.YALÇIN KARATEPE (Düzenleme Komitesi Üyesi, Finans Derneği Başkanı)
Prof.Dr.Yalçın KARATEPEI am a professor of Finance and the vice dean of the Faculty of Political Science at Ankara University.I mostly teach courses at the Master’s and doctoral levels in a wide range in finance field including but not limited to, Investment Management, Theory of Finance, International Finance, and Financial Management.I closely follow the current developments in financial markets both in Turkey and abroad. I have given conferences on many topics but specifically on Turkish Economy all over the world. I travel extensively for academic conferences and/or meetings to countries such as United Stated, Japan, Russia, Brazil, Mexico Italy, Luxemburg, Spain, just to name a few.I am in the boards of many public and non public organization such as, Biotechnology Institute, Distance learning center, Life Long Learning center. I am also the president of Turkish Finance Association.I have been the advisor of ten Ph.D. dissertation and more than 35 masters’ thesis’s.

EMRE ÖZBEK (Düzenleme Komitesi Üyesi, ISACA Chapter Başkanı)
Emre ÖZBEKVodafone Telekomünikasyon A.Ş’de İç Denetim Bölüm Başkanı olarak görev yapmakta olan Emre Özbek aynı zamanda ISACA İstanbul’ da Üyelik ve ISACA ile ilişkilerden sorumlu Direktör olarak Yönetim Kurulu’ nda görev yapmaktadır. İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü’ nden 1995 yılında mezun oldu. Ford Otosan’da çalışma hayatına başladıktan sonra PricewaterhouseCoopers’ da 13 yıl süre yurtiçi ve yurtdışı ofislerde – İsviçre ve Amerika – görev yaptı. Sistem ve süreç denetimleri ve danışmanlık projelerinde yönetici olarak görev aldığı bu dönemde Telekomünikasyon, Bankacılık ve Sigorta sektörlerindeki firmalarla Kurumsal Risk Yönetimi, İç Kontrollerin geliştirilmesi ve denetlenmesi ve İç Denetim fonksiyonlarının kurulması ve işletilmesi konularında çalışmalar yaptı. Vodafone Türkiye’de göreve başladığı son bir yıl zarfında da süreç temelli denetim çalışmalarını yönetmektedir. Türkiye’ deki görevinin yanısıra Vodafone Group bünyesinde de grup genelinde yapılan bir denetimin yönetimini yapmakta, ayrıca Vodafone Group Kurumsal Risk Yönetimi yaklaşımının geliştirilmesi için bir araya gelen çekirdek kadroda görev yapmaktadır.