III. Aydın Romatoloji Günleri

Sayın Meslektaşlarım,

III. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalının ev sahipliği ve Türkiye Romatoloji Vakfı’nın işbirliğinde 16-18 Aralık 2016 tarihleri arasında Kuşadası Double Tree by Hilton Otelinde düzenlenecektir. Sizleri güzel Aydın’ımızın güzide ve turistik ilçesi Kuşadası’nda yapılacak olan III. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk ve gurur duymaktayız.

III. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumumuzda ana konsept olarak Sistemik Lupus Eritematozus (SLE) hastalığını seçtik. Tanı ve tedavide zaman zaman zorluklarla karşılaştığımız bu hastalık konusunda alanlarında söz sahibi değerli uzmanlar sunumları ve kişisel deneyimlerini bizimle paylaşacaklardır. Gün boyu SLE hastalığı hakkında tüm eski ve yeni gelişmeler; klinik özellikleri, ayırıcı tanı ve tanıdaki güçlükler, ve eski ve yeni tedavi seçenekleri konusunda uzman hekimler tarafından ayrıntılı olarak tartışılacaktır. Bunun yanında diğer sistemik romatizmal hastalıkların, özellikle güncel tedavi değerlendirmelerinin tartışıldığı oturumlara da yer verilmiştir. Aralık ayı Kuşadası’nın en güzel aylarından biridir, genellikle gündüz saatlerinde güneş ısıtacak kadar kendini gösterir. Bu nedenle Aralık ayında Kuşadası’nın zevkini hem bilimsel olarak hem de fırsat buldukça yapacağımız sohbetlerle birlikte sürdürmek istiyoruz. Bu yüzden III. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizlerle buluşacak olmanın sevinç ve heyecanını yaşamaktayız.

Paylaşacağınız bilgi ve deneyimlerinizle, bilimsel ve sosyal anlamda değerli katılımlarınızla zenginleşeceğinden emin olduğumuz III. Aydın Romatoloji Günleri’nde sizleri Ege’nin ve Kuşadası’nın güzelliği ve sıcaklığında buluşmak ümidiyle davet eder en iyi dileklerimizi sunarız.

Saygı ve sevgilerimizle.

Prof. Dr. Taşkın Şentürk

http://www.aydinromatoloji.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.