II. Uluslararası Rumeli Sempozyumu

Türk Edebiyatı

Değerli meslektaşımız,

Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Mütercim Tercümanlık Bölümü tarafından dil, edebiyat ve çeviri alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan ve 12-13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek olan ‘II. Uluslararası Rumeli Sempozyumu’nu düzenlemekten büyük onur duyuyoruz.

Sempozyumun amacı dil, edebiyat ve çeviri alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek bu alanlara özgü araştırma yöntemlerini ve kuramları yeniden gözden geçirmek, ortaya çıkan yeni eğilimleri saptamak, edebiyata, kültüre ve her ikisini bünyesinde barındıran çeviriye ilişkin temel güncel sorunları ele almak, kısacası bu alanlarda geçmişi ve bugünü eleştirel bir bakışla değerlendirmek ve geleceğe ilişkin öngörülerde bulunmaktır. Temennimiz, sempozyumun dinamik bir tartışma ortamı yaratarak yepyeni bakış açılarına ve önerilere zemin hazırlaması, geçmiş ile bugünün, eski ile yeninin, geleneksel ile modernin ikili karşıtlıklar biçiminde değil de bir devamlılık ilişkisi biçiminde ele alınmasına katkıda bulunmaktır.

Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan ve dil, edebiyat ve çeviribilim alanlarında önemli isimlerin açılış konuşmalarıyla şereflendirecekleri ‘II. Uluslararası Rumeli Sempozyumu’na bildirilerinizle katılmanız bizleri mutlu edecektir.

Sempozyumumuz iki gün sürecektir. 1. gün öğleden önce açılış konuşmaları, öğleden sonra dört oturum gerçekleşecektir. 2. gün öğleden önceki dört oturumu öğle yemeği ve hava koşulları elverdiği takdirde Kırklareli tabiat gezisi takip edecektir.

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye rumelisymposium.klu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Doç. Dr. Yakup YILMAZ

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı

Konular
Türk Dili, Yeni Türk Edebiyatı, Eski Türk Edebiyatı ve Çeviribilim alanlarında yapılacak sunumlar için herhangi bir konu sınırlaması bulunmamaktadır.

Özet göndermek için son tarih: 11 Mart 2019
Kabul edilen bildirilerin duyurusu: 25 Mart 2019
Program ilanı: 5 Nisan 2019
Sempozyum tarihi: 12-13 Nisan 2019
Tam metin göndermek için son tarih: 16 Haziran 2019

http://rumelisymposium.klu.edu.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin