II. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu (UPUES)

Eğitim Sempozyumu
Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu

“2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu”nda Erasmus, eTwinning, TÜBİTAK, kalkınma ajansları ile kamu kurum ve kuruluşlarının desteklediği eğitimle ilgili projeler, eğitimde ve öğretimde iyi örnekler ile projelerle ilgili araştırmalar tema olarak belirlendi.

Bu kapsamda, okullarda uygulanıp tamamlanmış olan eTwinning projeleri ile yukarda sayılan projeler ve yürütülen bilimsel çalışmaların sempozyumda bildiri olarak sunulabileceği de Sempozyum Düzenleme Kurulu tarafından belirtildi.

24-27 Mart 2022 tarihleri arasında Necmettin Erbakan Üniversitesinde düzenlenecek UPUES 2022’nin, salgın dönemi şartlarının kısmen hafiflemiş olması sebebiyle hem çevrim içi hem de yüz yüze gerçekleştirilecek oturumlarla yapılması planlandı. Sempozyumun sunum ve tam metin dilinin Türkçe ve İngilizce olması kararlaştırıldı.

Saygıdeğer Bilim İnsanları,
Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Konya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle “Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu”nun (UPUES 2022) ikincisi 24-27 Mart 2022 tarihleri arasında yüz yüze ve çevrim içi olarak KONYA Necmettin Erbakan Üniversitesinde düzenlenecektir. Sempozyumun amacı; ülkemizde ve uluslararası platformda yapılan örnek projelerin ve öğretim uygulamalarının bilimsel sonuçlarının eğitim camiası ile paylaşılması, yaygınlaştırılması, öğretmenlerin ve akademisyenlerin proje hazırlama ve uygulama bilgi ve deneyimlerinin paydaşlara aktarılmasının sağlanmasıdır. Aynı zamanda UPUES 2022 ile öğretmenlerin bir kazanımın etkili öğretimi ile ilgili kendilerine özgün uygulama örneklerinin bilimsel sonuçlarına da yer verilecektir. Bu kapsamda; Erasmus, eTwinning, TÜBİTAK, yerel kalkınma ajansları, Bakanlıklar ve diğer kurum ve kuruluşlarca desteklenen projeler, yerel projeler ile okullarda gerçekleştirilmiş örnek öğretim ve eğitim uygulamalarının sempozyumda bildiri olarak sunumu gerçekleştirilebilecektir.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek “2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu”nda Erasmus, eTwinning, Tübitak, Kalkınma Ajansları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Desteklediği Eğitimle İlgili Projeler, Öğretimde İyi Örnekler, Eğitimde İyi Örnekler, Projelerle İlgili Araştırmalar tema olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, okullarda uygulanıp tamamlanmış olan eTwinning projeleri ile yukarda sayılan projeler ve bilimsel çalışmalar sempozyumda bildiri olarak sunulabilecektir.

Sunum ve tam metin dili TÜRKÇE ve İNGİLİZCE’dir

Sempozyumla ilgili duyurular ve ayrıntılar sayfamızdan ileri bir tarihte paylaşılacaktır.

Sempozyumumuzda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla
Sempozyum Düzenleme Kurulu

AÇIKLAMA TARİH
Bildiri Gönderilmeye Başlanması 01 Aralık 2021
Bildiri Gönderilmesi İçin Son Tarih 01 Şubat 2022
Kabul Edilen Bildirilerin Açıklanması 01 Mart 2022
Sempozyum Programının Açıklanması 15 Mart 2022
Sempozyum Tarihi 24 – 27 Mart 2022
Tam Metin Son Gönderim Tarihi 15 Mayıs 2022

EPOSTA
bilgi@upues.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

16 − 9 =