II. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nin 2005 yılından başlayarak SesSizsiniz ismiyle yedincisini uluslararası olarak gerçekleştirdiği ve 2012 yılında ise, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yürütülen Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu; 2013 yılında, her iki üniversitenin iletişim fakültelerinin ortaklaşa yürüteceği “II. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu” şeklinde düzenlenecektir.

Sempozyum, küresel olanla yereli ortak bir noktada buluşturmayı önemsemektedir. Bu bağlamda, “II. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu”, iletişim alanında öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerin çalışmalarını sunabilecekleri, bilgi paylaşımında bulunabilecekleri ve aynı zamanda, çeşitli atölyeler ve diğer etkinliklerle ortak çalışmalar üretebilecekleri bir akademik ortamın gerçekleştirilmesine destek sunmayı amaçlamaktadır.

İletişim çalışmaları, bireyin ve toplumun merkezde konumlandırıldığı ekonomik, politik, tarihsel, kültürel ve sanatsal boyutları içerdiğinden disiplinlerarası bir alan olarak tanımlanmaktadır. Bu doğrultuda, “II. Uluslararası İletişim Öğrencileri Sempozyumu”, sosyal ve insan bilimlerindeki diğer disiplinlerle iletişim alanı arasında bağlamsal ilişki kurabilen, özgün ve alana katkıda bulunabilecek lisans ve lisansüstü öğrenci çalışmalarının değerlendirilmesine pencere aralamaktadır.

Öğrenciler, “Dünyada ve Türkiye’de İletişim Çalışmaları” temasından yola çıkarak, iletişim alanının içerisinde kendi alanlarıyla ilişkilendirdikleri ve geliştirdikleri çalışmalar çerçevesinde oluşturdukları konularla sempozyuma katılabileceklerdir.

Sempozyum Sekreteri
Araş. Görv. Özgür ÇALIŞKAN
Anadolu Üniversitesi
İletişim Bilimleri Fakültesi
26470 Eskişehir / Türkiye
Tel: +90 222 335 05 80 Dahili: 5279
E-posta: [email protected]
[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin