II. ULUSAL NANOTEKNOLOJİ KONGRESİ

‘II. Ulusal Nanoteknoloji Kongresi’ (NanoKon’12), 27-28 Eylül 2012 tarihlerinde YTÜ Rektörlüğü, Makine Müh. Böl. Başkanlığı ve Makine Teknolojileri Kulübü iş birliği ile Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Oditoryumu’nda yapılacaktır.

Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkıda bulunacak ve yüksek stratejik öneme sahip nanoteknoloji
ile ilgili gelişmelerden haberdar olunması, konunun öneminin farkına varılması, ülkemiz üniversitelerinin nanoteknolojiye katkısının arttırılması, amaçlarıyla kongrede şirket temsilcileri, akademisyenleri ve öğrencileri buluşturulacaktır.

Kongreye yurtiçinden alanında yetkin olan akademisyenler ve şirket temsilcileri katılacak,  çeşitli paneller ve seminerlere yer verilecektir.

Suda yürüyen robotun mucidi olarak bilinen Carnegie Mallen Üniversitesi’nden  Metin SİTTİ ve Wustl(Washington University in St. Louis) Üniversitesi’nden Şahin Kaya ÖZDEMİR davetli konuşmacı olarak kongreye katılım göstereceklerdir.

Nanoteknoloji alanında farkındalık yaratıp, öğrencileri bu alanda çalışmalar yapmasını teşvik etmek amaçlayan düzenleme kurulu tarafından, kongre ücretleri öğrenciler için 25 TL, diğer katılımcılar için 50 TL olarak belirlenmiştir.

Detaylı bilgiye www.nanokon.yildiz.edu.tr adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Kongremizde görüşmek dileğiyle
Nanokon’12 Düzenleme Kurulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin