II. Ulusal Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansı

Öğretmenler Konferansı
Fen Öğretmenler Konferansı

Günümüzde disiplinlerarası alanları bilimin doğası ve bilim tarihi ile bütünleştirerek, öğrencilere 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılmasında öğretmenlerin rolü giderek önem kazanmaktadır. Bu kapsamda öğretmenlerin fen bilimleri kavramlarıyla matematiksel düşünme yeteneğini bir arada tutan, sosyal bilimler ile teknoloji ve mühendisliğin iç içe geçtiği disiplinlerarası uygulama örneklerini tanımaya ihtiyaçları vardır. Bu nedenle Ulusal Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansında öğretmenlerin mesleki gelişimlerini destekleyici nitelikte bilgi ve bilimsel tecrübelerin paylaşılması ve örnek atölyeler ile uygulama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

II. Ulusal Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansı, 2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde düzenlenecektir.

Günümüzde disiplinlerarası alanları bilimin doğası ve bilim tarihi ile bütünleştirerek, öğrencilere 21. yüzyıl becerilerinin kazandırılmasında öğretmenlerin rolü giderek önem kazanmaktadır. Bu kapsamda öğretmenlerin fen bilimleri kavramlarıyla matematiksel düşünme yeteneğini bir arada tutan, sosyal bilimler ile teknoloji ve mühendisliğin iç içe geçtiği disiplinlerarası uygulama örneklerini tanımaya ihtiyaçları vardır.

Ulusal Disiplinlerarası Fen Eğitimi Öğretmenler Konferansında; öğretmenlerin mesleki gelişimlerini destekleyici nitelikte bilgi ve bilimsel tecrübelerin paylaşılması, atölye çalışmaları ile uygulama becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Ayrıca konferans öğretmenlere öğrencileriyle birlikte katılabileceği, örnek uygulama etkinliklerini (Proje yarışmaları, e-Twinning vb.) paylaşabileceği bilimsel bir ortam sunar.

Düzenleme kurulundan, davetli konuşmacılarına, atölye çalışmalarından proje sunumlarına kadar tüm konferans süreci öğretmenlerimizle birlikte planlanmıştır.

Konferans Konuları
Fen bilgisi, fizik, kimya, biyoloji ve matematik eğitimi alanlarında disiplinlerarası;

öğretmen eğitimi,

öğretim programları,

öğretim yöntemleri,

ölçme ve değerlendirme,

öğretim teknolojileri ve uygulamaları,

çevre eğitimi,

okul dışı öğrenme ortamları,

STEM-A eğitimi ve

proje eğitimi olarak belirlenmiştir.

Konferans kapsamında;
Davetli konuşmacıların sunumları

Bilimsel içerikli sunumlar (bildiri, poster)

Öğretmen-öğrencilerin tamamlanmış bilimsel projelerine ilişkin sunumları ve e-Twinning proje sunumları

Disiplinlerarası, STEM-A atölye çalışmalarına yer verilecektir.

Bildiri/Atölye Özetlerinin Gönderilmesi için Son Tarih 30 Mayıs 2022
Konferans Programının Açıklanması 15 Haziran 2022
Konferans Erken Kayıt için Son Tarih 30 Mayıs 2022
Tam Metinlerin Gönderilmesi için Son Tarih 1 Eylül 2022

http://www.difeok.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

thirteen − 13 =