II. Güzel Sanatlar Resim Yarışması İklim değişikliği

Söz konusu yarışma sonrasında açılacak sergi ile resim sanatı ile ilgilenen pek çok sanat sever genci bir araya getirmeyi hedefleyen Özel Bahçeşehir Okyanus Güzel Sanatlar Lisesi düzenlediği yarışma ile;

• Geleceğin Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, çağdaş sanatçı adaylarını bir araya getirmeyi,

• Gençlerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmelerini,

• Sanatın evrenselliği aracılığı ile kardeşlik, dostluk, dayanışma, sanat sevgisi ve benzeri olumlu duygu ve davranışlar kazanmalarını sağlamayı,

• Gençlere resim aracılığı ile düşünce ve duygularını ifade imkanı verip kendilerini tanımalarını sağlamayı,

• Resme ilgisi ve yeteneği olan gençleri ödüllendirerek desteklemeyi,

• Gençlere bu yarışma ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslar arası benzer yarışmalarda temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlamaktadır.

 

 

BAŞVURU KOŞULLARI

1.Yarışmaya son başvuru tarihi 15 Nisan 2011’ dir.

2.Konu : “ İklim değişikliği ”

3.Teknik : Serbest. (Karakalem, sulu boya, yağlıboya, akrilik vs. olabilir.)

4.Ebatlar : 35×50 ve 70×50

5.Çalışmalar siyah paspartulu olarak teslim edilmelidir

6.Resimlerin arka yüzünde, sağ alt köşeye ek’ te sunulan başvuru formu yapıştırılacaktır.

7.Eserler son başvuru tarihinden önce Bahçeşehir-Esenkent Okyanus Güzel Sanatlar Lisesine (Esenkent adresine getirilecektir.) elden veya posta aracılığı ile ulaştırılabilir.

ŞARTNAME

.Yarışmaya İstanbul ilinde öğrenim görmekte olan tüm İlköğretim 2. Kademe ve orta dereceli okul öğrencileri katılabilir.

2.Değerlendirme 2 kategoride yapılacak olup İlköğretim 2.kademe öğrencileri (6,7,8.sınıflar) ile, ortaöğretim öğrencileri (Hz,9,10,11,12.sınıflar) kendi aralarında yarışacaktır.

3.Her öğrenci yaraşmaya en fazla 3 çalışma ile katılabilir.

4.Yarışmaya katılacak çalışmalar 2010-2011 yılına ait ve daha önce herhangi bir yarışmaya veya sergiye katılmamış olmalıdır.

5.Ödül alan çalışmalar öğrenciler iade edilmeyevektir ve telif hakları Beylikdüzü Okyanus Güzel Sanatlar Lisesine ait olacaktır.

6.Yarışmaya katılan Beylikdüzü Okyanus Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri değerlendirmeye alınmayacak ancak sergide yer alabileceklerdir.

7.Son başvuru tarihi 15 Nisan 2011, bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

8.Dereceye giren ve eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrenciler 13 Mayıs 2011 tarihinde www.okyanuskoleji.com sitesinde ilan edilecektir.

9.Sergilenmeye değer bulunan 30 resim 14 Mayıs -18 Mayıs 2011 tarihlerinde Bahçeşehir-Esenkent Okyanus Kolejinde sergilenecektir.

10.Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ve eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrencilerin teşekkür belgeleri 14 Mayıs 2011 tarihinde Bahçeşehir-Esenkent Okyanus Koleji Konferans salonunda düzenlenecek bir törende verilecektir.

11.Yarışmaya başvurmuş tüm öğrenciler yarışma şartlarını kabul etmiş sayılırlar.