Ana Sayfa Üniversite Öğrenci Yarışmaları II. Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması

II. Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması

“Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması “, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB)” tarafından “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)” koordinatörlüğü ve “T.C. Ticaret Bakanlığı” desteği ile düzenlenen ev ve banyo tekstili ürünlerine yönelik bir tasarım yarışmasıdır.

YARIŞMANIN BAŞVURU KRİTERLERİ
• T.C. Vatandaşı olmak.
• 18 – 30 yaş arası gerçek kişiler (01.01.1991 sonrası doğmuş olup, başvuruların son tarihi itibariyle 18 yaşından büyük olan).
• Üniversitelerin ve Meslek Yüksekokullarının Güzel Sanatlar Fakültelerinde, Sanat Tasarım Fakültelerinde, Mimarlık ve Tasarım Fakültelerinde; Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil Tasarımı, Moda Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Tekstil Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği veya tekstil ile ilişkili ön lisans, lisans, yüksek lisans öğrencileri ve belirtilen üniversitelerden mezun olalı 3 takvim yılı geçmemiş olmak.
• Yarışmaya katılan her projede özgün olma şartları aranmaktadır. Bunun aksi bir durumun tespiti halinde, proje yarışmadan diskalifiye edilir; ödül kazandıysa DENİB tarafından ödülü nakden ve defaten geri alınır.
Ödül kazanan yarışmacı böyle bir durumla karşılaşılması halinde aldığı ödül ve tutarı geri vermeyi
taahhüt eder. Ayrıca, yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması
ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya ait olacaktır.
• Daha önce tasarım yarışmalarından herhangi birinde dereceye girerek yurt dışı eğitim ödülü kazanmış
olan öğrenciler bu yarışmaya katılamazlar.
DENİB 2. Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması Şartname 19042022
• Farklı bir iş birliği kuruluşu tarafından aynı alanda düzenlenen bir tasarım yarışmasında daha önce ilk 3 dereceye girmemiş olmak şartı aranır. Aksi bir durumun tespiti halinde yarışmacı diskalifiye edilir ve ödül kazandıysa ödülü nakden ve defaten geri alınır.
• Farklı bir iş birliği kuruluşu tarafından aynı yıl içerisinde düzenlenen başka bir yarışmaya katılan ve her iki yarışmada finale kalan yarışmacıya tercih hakkı verilir, yarışmacının adaylık hakkının tek bir yarışmada devam etmesi sağlanır.
• Denizli İhracatçılar Birliği’nin herhangi bir çalışanı, birinci dereceden yakın akrabaları, jüri üyelerinin yakınları veya jüri üyelerinin çalıştığı kurumlardan yarışmaya katılım sağlanamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ödül alamazlar veya almışlarsa tüm haklarını kaybeder ve ödülleri iade ederler.
• Yarışmaya ekip/grup halinde katılım sağlanamaz.

YARIŞMANIN TEMASI:
ZAMANSIZ YOLCULUK
Anadolu toprakları üzerinde binlerce yıllık süregelen kültürel mirasımız, geçmişin izleri olan mimari, hatıralar, efsaneler, masallarla bu coğrafyada harmanlanarak geleceğe doğru yeni hikayeler, motifler, yenilikçi malzemelerle yeniden biçim kazanıyor. Pandeminin ivme kazandırdığı dijitalleşmeyle birlikte hibrit çalışma modelleri insanları konfor zarafet arayışı içinde doğayla özdeş hissettiren yaratıcı tasarımlara ihtiyaç duyar hale getiriyor.
Anadolu tekstili, mimari çizgileri, el sanatları, geçmişten gelip dijital çağa doğru dönüşüm göstererek yeni imajlar, yeni biçimler doğaya hâkim renklerle geleceğe doğru köklerinden beslenerek sürdürebilirlik ilkesiyle şekilleniyor.
Geçmişten geleceğe birikimli olarak ilerleyen kültürel mirasımız zamansız bir yolculukta yine Denizli’nin önderliğinde Anadolu’nun coğrafyası, tarihi, florası, el sanatları, doğal malzemeleriyle dönüşümün bir parçası olarak yenilikçi tasarımlarla özünden beslenerek ve Anadolu’nun modern yorumuyla dünyada moda eğilimlerine yön vermeye devam ediyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fourteen + nineteen =

Exit mobile version