IEEE Bilkent Mobil Günler 2016

19 – 20 Şubat’ta bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan Mobil Günler, mobil teknolojiler ve mobil yazılım geliştirme ile ilgilenen profesyoneller ve öğrenciler için bir buluşma alanı olacak. IEEE Bilkent Öğrenci Kolu tarafından Bilkent Üniversitesi’nde düzenlenen bu etkinlik geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de tamamen ücretsiz. 2 gün boyunca konuşmacı oturumlarına katılabilir, aralarda konuşmacılar ile sohbet etme imkanı yakalayabilir ve kurulacak standları dolaşarak çeşitli şirketler hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Android, iOS, RubyMotion, Project Tango, front-end programlama, Swift, giyilebilir teknolojiler, RubyMotion hakkında yeni en yeni gelişmeleri öğrenmek için Mobil Günler’i kaçırmayın!

 

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

http://ieee.bilkent.edu.tr/mobilgunler/

 

Bu yılki konuşmacılardan bazıları:

 

Mark Villacampa: Mark RubyMotion’ın arkasındaki şirket HipByte’ta çalışıyor. Projenin her yönü üzerinde çalıştı, hatta RubyMotion’ı ilk çıktığı gün satın aldı ve toplulukta o zamandan beri aktif. Aynı zamanda ilk ticari RubyMotion uygulamalarından biri olan Cabify’ın yaratıcısı.

Mark Madrid’de yaşıyor. Siestalar ve paellalar arasında TV serileri izlemekten ve ekonomi öğrenmekten hoşlanıyor. Aynı zamanda bir elektronik geek’i ve odasında birkaç 3D yazıcı ile birlikte uyuyor.

Aykut Bal: Aykut mobil uygulamalara yoğunlaşan bir ürün adamı. Uzmanlık alanları makerlar, hackerlar ve ödeme endüstrisinde startuplar. Geri kalmış araçlar ve alışkanlıkları altüst edecek hayat değiştirici kullanıcı deneyimleri yaratmayı amaçlıyor. Medium’da bir blogu var ve genelde Türk startup ekosistemi üzerine yazıyor. Microsoft’ta, ölü startup’ı Jukela’da ve BKM Express’te çalıştı. ArsTechnica, atp.fm, reddit ve HackerNews’u çok seviyor.

Markiyan Matsekh: Markiyan teknolojinin sağladığı yeni fırsatların peşinden koşan biri. Son birkaç yıldır mobil ve giyilebilir teknolojiler üzerine yoğunlaşmış durumda. Google Glass’i ilk deneyenlerden ve pek çok şirkete danışmanlık yaptı. Ayrıca otomatif sektöründe Apple Watch için yapılan ilk uygulamalardan birinin ARGE liderliğini yaptı: Tesla Apple Watch App. Aktif olarak blog yazıyor ve global etkinliklerde giyilebilir teknolojilerle ilgili konuşmalar yapıyor.

 

Andreu Ibanez: Andreu Ibanez bir Google uzmanı, GDG Lleida’nın kurucusu, GDG İspanya’nın üyesi, Google Glass kaşifi, Google Summer of Code konuşmacısı, Google Liquid Galaxy LAB’ın kurucusu, The Physical Web Google iOT protocol uzmanı ve konuşmacısı ve Lleida Drone’un kurucusu. Andreu şu an Google’ın sanal gerçeklik araçları üzerinde çalışıyor ve Project Tango’nun deneyicisi ve yetkili konuşmacısı. Aynı zamanda Cardboard VR projeleri üzerinde çalışıyor.

Alexey Demedetskiy: Alexey Ukraynalı bir iOS mühendisi. 5 yıldan fazla süredir girişimcilik ve B2B uygulamaları alanlarında yazılım geliştirme konusunda uzmanlaşıyor. Basit ve tahmin edilebilir yapılar geliştirmeye odaklı çalışmalar yapıyor. Yazılımda en çok önem verdiği şeyler kısa geri dönüt döngüleri ve mümkün olan en düşük fiyatta değişiklik yapmak.

 

Burak Yiğit Kaya: Burak Yiğit Kaya Disqus’taki iki front-end teknoloji liderlerinden birisi. Genelde FEOps (front-end ops) ve DevOps üzerinde yoğunlaşarak başka insanları daha üretken ve mutlu yapmaya yönelik araçlar geliştiriyor. ESLint ve BabelJS gibi dil işleme ve analiz etme araçları üzerinde çalışmaktan hoşlanıyor ve front-end dünyası için mükemmel build stack’in hayallerini kuruyor. Fırsat buldukça Python kodlamaya bayılıyor. Aynı zamanda kahve bağımlısı ve hiç pişman değil.

 

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

http://ieee.bilkent.edu.tr/mobilgunler/