ICHUS 1. Uluslararası İnsan Çalışmaları Kongresi

Değerli Meslektaşlarım ve Konuklar;

ICHUS uluslararası akademik bir kongredir ve sosyal bilimlerin temel alanlarını kapsar. ICHUS’un misyonu araştırmacıların, akademisyenlerin yanı sıra dünyanın her yerinden diğer profesyonellerin araştırma sonuçlarını Sosyal Bilimler’de sunmaları için bir platform oluşturmakdır. Bu kongre aynı zamanda katılımcıların yeni fikirleri, uzmanlık ve deneyimlerini paylaşma, iş veya araştırma ilişkileri kurma ve gelecekteki işbirliği için ortak bulma konusunda fırsatlar sunmaktadır.

ICHUS 2018’in dilleri İngilizce ve Türkçe’dir .

Kabul edilen İngilizce veya Türkçe tüm bildiriler (Tam metin gönderilmesi zorunlu değildir.) Bilgin Kültür Sanat Yayınları (Akademik Teşvik ve Doçentlik Başvurularında Uluslararası Yayınevi olarak kabul edilmektedir.) tarafından kongreden sonra yayınlanacak olan uluslararası editörlü kitapta (kitap bölümü) olarak yer alacaktır. Detaylı bilgi için Yayınlar kısmına bakınız.

Kongremiz aynı zamanda genç araştırmacıların, araştırmalarını sunmalarını, diğer genç araştırmacıların uluslararası topluluklarla iletişim kurmalarını ve konferans sırasında başarılı ve kıdemli araştırmacıların fikirlerini ve tavsiyelerini almalarını sağlamaktır.

Aralık ayında Ankara’da buluşmak dileğiyle.

ICHUS Organizasyon Komitesi

6-9 Aralık 2018
Türkiye, Ankara Milli Kütüphane
1. Uluslararası İnsan Çalışmaları Kongresi

Kongrede aşağıda belirtilen alanlarda sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ANTROPOLOJİ

ARKEOLOJİ

COĞRAFYA

DİL BİLİMLERİ

DİN BİLİMLERİ

EDEBİYAT

EĞİTİM BİLİMLERİ

EKONOMİ-İKTİSAT

FELSEFE

HUKUK

İLETİŞİM

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

YÖNETİM VE ORGANİZASYON

İSTATİSTİK

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE / İŞLETME

PSİKOLOJİ

SAĞLIK BİLİMLERİ

SİYASET BİLİMİ

SOSYOLOJİ

SPOR

TARİH

TURİZM

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

http://ichus.org