İcat Çıkarma Yarışması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli genelindeki ortaokullar arası (5, 6, 7 ve 8. sınıflar) ‘Fen-Teknoloji-Bilişim ve Bilim İnsanları’ konulu ‘İcat Çıkarma’ drama yarışması düzenleyecek. Büyükşehir Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı çerçevesinde yapılacak olan yarışmanın ana amacı öğrencilere bilim insanlarını sevdirmek ve bilimin eğlenceli yanına vurgu yapmak.

HER OKUL BİR GÖSTERİ İLE KATILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali’nde yer alacak olan drama yarışmasına Kocaeli’deki ortaokul öğrencileri katılacak. Öğrenciler yarışmaya okul adına katılacak ve her okul sadece bir gösteri ile yarışmada yer alabilecek.

SAHNE PERFORMANSI 10 DAKİKAYI GEÇMEYECEK

Yarışma iki etap halinde gerçekleştirilecek. İlk etapta drama metinleri seçici kurul tarafından değerlendirilerek ön elemeye tabi tutulacak. Tiyatro teksti kurgusuyla yazılacak metinler özgün olacak. Metin kurgusu yapılırken de sahne performansının 10 dakikayı geçmeyeceği göz önünde bulundurulacak. Yarışmanın ikinci etabında ise elemeyi geçerek sahnelemeye değer bulunan metinler sahne performansları ile yarışacaklar. Metnin özü değiştirilmeden ufak değişiklikler yapılabilecek. Oyuncu sayısının sınırsız olduğu gösteride yer alacak malzemelerin tamamı okullar tarafından karşılanacak.

SON KATILIM TARİHİ 25 OCAK 2013

Yarışmaya katılmak isteyen okullar, müdürlükçe onaylı başvuru formlarını en geç 25 Ocak 2013 Cuma günü saat 17.00’da kadar elden ya da posta yoluyla Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştıracak. Yarışma sırası ilk etap elemelerinden sonra belirlenerek www.kocaeli.bel.tr adresinden ilan edilecek. Yarışmanın sonuç bildirimi ise 25 Mart 2013 Pazartesi günü açıklanacak. Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi (0262) 318 16 75 – 79 numaralı telefondan alınabilir.

YARIŞMADA VERİLECEK ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü: Projeksiyon ve Perde

İkincilik Ödülü: Akıllı Tahta

Üçüncülük Ödülü: Fotokopi Makinesi

En İyi Metin Ödülü: Yazıcı

En İyi Sahne Tasarımı Ödülü: Yazıcı

Dereceye giren okulun öğrencilerine de sürpriz hediyeler verilecek.

Son Güncelleme : 25.12.2012 10:42:01

2 YORUMLAR