İBÜ Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Öğretmen Yetiştirme Sertifika Programı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türkçe Öğretimi Merkezi (TÖMER) 2 Şubat – 14 Mart 2015 tarihleri arasında Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Öğretmen Yetiştirme Sertifika Programı düzenleyecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ

Programda toplam 14 ders bulunmaktadır.
Dersler 2 Şubat 2015’te başlayacak 14 Mart 2015’te son bulacaktır.
Dersler 3 hafta uzaktan eğitim (72 saat); 1 hafta AİBÜ TÖMER’de yüz yüze eğitim (25 saat) şeklinde gerçekleştirilecektir.
Uzaktan eğitim dersleri, çevrimiçi (online) anlatıldıktan sonra sistemde kayıtlı kalacağı için, bu dersleri tekrar tekrar dinleme/izleme şansı olacaktır.
Uygulamalı derslerde DEVAM ZORUNLU’dur. (1 haftalık yüz yüze uygulamalı derslerde tekrar şansı bulunmadığı için onlarda en fazla 4 saat devamsızlık yapılabilir.)
Geçerli bir sebepten dolayı yüz yüze derslere gelemeyenlere sonraki dönemlerde açılacak programlardan birinin uygun olan yüz yüze dersine gelme hakkı verilebilecektir.
Para iadesi yapılmayacaktır.
Yüz yüze uygulamalı dersler Abant İzzet Baysal Üniversitesi, TÖMER’ de gerçekleştirilecektir.
KAYIT NASIL YAPILACAK?

Başvuru tarihleri (15 Aralık 2014 – 30 Ocak 2015) tarihleri arasındadır.
Sertifika programına kayıt olmak isteyen adayların öncelikle ekte yer alan ön kayıt formunu doldurmaları ve sertifika programı ücretini ödediklerine dair dekontla beraber tomer@ibu.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.
Bu adımdan sonra kesin kayıt yapılmış sayılmaktadır.

Paranın yatırılacağı hesap numarası aşağıdadır.
Banka ve Şube: TC Ziraat Bankası Bolu Şubes
Hesap Adı: Abant İzzet Baysal Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı (TÖMER)
IBAN: TR 9300 0100 2564 4703 4774 5015
Ücret: 700 TL
Lütfen parayı yatırırken banka görevlisine veya EFT açıklamasına “Adınız Soyadınız -YDTÖ Sertifika Programı” şeklinde bir açıklama yazılmasını sağlayınız.
AİBÜ öğrencilerine %20 indirim uygulanacaktır.