İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü Başvuruları Başladı

Sosyal Girişimcilik
Sosyal Girişimcilik

Sosyal girişimciler için harekete geçme zamanı…
Yeni nesil sosyal girişimcileri teşvik etmek amacıyla Ashoka Türkiye ortaklığı ile düzenlediğimiz İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü’nün başvuru süreci başladı!

Kale Grubu ve dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik ağı olan Ashoka ortaklığında hayata geçirilen İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, Türkiye’nin gelecek vadeden sosyal girişimcilerini ödüllendiriyor. Program, Kale Grubu’nun Kurucusu İbrahim Bodur’un “önce insan” felsefesi doğrultusunda hayatları iyileştirme hedefiyle hayata geçiriliyor.Herhangi bir konu sınırlaması olmaksızın, erken ve ileri aşamalarda tüm başvuruları kapsamına alan İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü, bu yıl aynı zamanda iş birliği ödülü vererek bir ilke imza atıyor.

Erken Aşama: Belli bir bölgede pilot uygulaması bulunan ve yarattığı sosyal etkinin yaygınlaşma potansiyeli bulunan sosyal girişimcilerin başvuruları kabul edilmektedir. Ödül miktarı 50.000 TL’dir.

İleri Aşama: Geniş bir bölgede uygulaması bulunan ve faaliyet gösterdiği alanda sosyal sorunun çözümü için geniş çaplı bir değer önerisi bulunan sosyal girişimcilerin başvuruları kabul edilmektedir. Ödül miktarı 50.000 TL’dir.

İş Birliği Ödülü: Sosyal etkiyi artırmak amacıyla iki kurum arasında geliştirilen işbirliği projelerine ilişkin başvurular kabul edilmektedir.

Başvuru ve Detaylar:

Anasayfa