İBB Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması

Çocuk Besteciler
Çocuk Besteciler Yarışması

Sevgili çocuklar haydi, herhangi bir müzik türünden bestenizi bize gönderin!

Yapmanız gerekenler çok basit! Bestenizi seslendirdiğiniz en az 1 en çok 5 dakikalık bir video kaydını herhangi bir video sitesine yükleyin, ardından da başvuru bölümümüze girerek formu doldurup videonun bağlantısını ilgili yere ekleyin. İkinci adımda karşınıza çıkacak olan belgenin çıktısını alın ve velinizle birlikte doldurup istediğimiz diğer belgelerle birlikte whatsapp üzerinden bize gönderin. İşte bu kadar:)

Yarışmaya en büyüğü 2005 ve en küçük 2013 doğumlu tüm Türk vatandaşı çocuklar katılabilir. 3 kategori var: 7-9 Yaş, 10-12 yaş, 13-15 yaş

İBB Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması 2020 Yarışma Kuralları

 1. Çocuk besteci enaz 1 en fazla 5 dakikayı aşmayacak tümü ile özgün (tümü ile besteciye ait) bir parçanın video kaydını yarışmaya gönderecektir.
 2. Yarışmaya katılan parçalar daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış, herhangi bir mecrada yayınlanmamış ve bu yarışma sürecinde telif hakları deveredilmemiş ya da satılmamış olmalıdır.
 3. Çocuk besteci gönderdiği videosunun mutlaka bir kopyasını kendisinde bulundurmalıdır. Yarışma komitesi tarafından bestenin kopyası besteciye geri gönderilemez.
 4. Parçanın kesinlikle başvuran çocuk bestecilere ait olması gerekmektedir. Yardım alınarak yapılmış besteler tespit edildiği takdirde yarışmacı diskalifiye edilir.
 5. Finale kalan bestelerin MESAM’a kayıt olma zorunluluğu vardır ve bestelerin özgünlüğü konusunda bir şikayet durumunda yasal işlem uygulanacaktır. Bestenin özgünlüğü (tümü ile çocuk besteciye ait olduğu) tamamı ile gönderen çocuk ve resmi velisinin yasal sorumluluğu altındadır.
 6. Yarışma düzenleme komitesi ya da Jüri üyelerinin (asistan jüriler dahil) kendi birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.
 7. Her bir besteci sadece bir adet parça ile yarışmaya katılabilir. Eğer besteci birden fazla bestesini gönderirse sadece ilk gönderdiği beste geçerli sayılacaktır.
 8. Bir parçayı iki kişi (aynı yaş grubundan olmak kaydı ile) bestelediyse iki kişi birden bir parça ile yarışmaya katılmış kabul edilir ve başka parça ile katılamazlar.
 9. İki kişiden fazla bestecisi olan parçalar (grupça bestelenenler vs) değerlendirmeye alınmazlar.
 10. Başvuruda bulunan kişi beste yarışmasına gönderdiği parçanın yarışma süresince seslendirilmesine, final gecesi konserde çalınmasına izin vermiş sayılır.
 11. Finale kalan yarışmacılar ve yasal velileri Bestecilik Atölyesi sırasında programın tanıtılması amacı ile çekilen fotoğraf, video görüntüleri ve ses kayıtlarının tüm haklarını İBB Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması 2020 düzenleme komitesine devrederler.
 12. Yarışmacıların herhangi bir okulda kayıtlı öğrenci olma zorunlulukları yoktur.
 13. Yarışan parça, içerisinde önden kayıt edilmiş, dijital altyapı ya da ritim kullanılamaz. Aksi tespit edilirse yarışmacı diskalifiye olur.
 14. Bu yarışma bir şarkı yarışması değildir, sadece enstrümantal parçalara yer verilecektir. Parçalar akustik herhangi bir ya da iki çalgı ile seslendirilebilir olmalıdır.
 15. Yarışmaya katılan parçaların türünde herhangi bir kısıtlama yoktur.
 16. Ödüllerin paraya çevrilmesi ya da başka bir formda sunulması mümkün değildir.
 17. Parça sizin tarafınızdan akustik olarak, canlı seslendirilmelidir.
 18. Parça video dosyası olarak sunulacak; seslendirilip youtube ya da benzeri bir uygulamaya yüklenip, linki aşağıdaki emaile gönderilecektir.
 19. Çocuk besteci ve yasal velisi güncel iletişim bilgilerini doğru paylaşmak ile yükümlüdür. Finale kalan çocuk besteciye 48 saat içinde ulaşılamaması halinde yarışmacı diskalifiye olur.
 20. İlan edilen yarışma takvimi jüri üyelerinin ya da düzenleme komitesinin ihtiyacı halinde ertelenebilir.
 21. Başvuru sayısını ilk başvuran 300 kişi ile sınırlayacağız. 300 sayısına ulaştıktan sonra başvuru tarihinin sonu beklenmeksizin başvuru kapanacak ve bu ilan edilecektir.
 22. Yarışma için çocuk besteci tarafından gönderilen materyalin yarışma komitesine ilan edilen takvime uygun biçimde ulaşmaması halinde yarışmacı diskalifiye olur. Materyalin gönderilmiş olması değil ulaşmış olması esastır. Materyal sadece internet üzerinden gönderilmelidir ve ulaştığı zaman tarafınıza bir elektronik posta teyit için gönderilecektir.
 23. Çocuk besteciler adına tüm başvuru şartları incelendikten sonra yasal velisi tarafından başvuru yapılacaktır.
 24. Yarışmaya başvuruda bulunan kişiler, tüm şartları ile İBB Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması 2020 yarışma koşullarını biliyor ve kabul etmiş sayılırlar.
 25. Yarışmaya en büyüğü 2005 ve en küçük 2013 doğumlu tüm Türk vatandaşı çocuklar katılabilir.

Son Başvuru 30 MART

https://www.cocukbesteciyarismasi.com/hemen-basvur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here