İBB Engelsiz Resim Yarışması

Resim Yarışması
Engelsiz Resim Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışma; %40 ve üzeri engel oranına sahip olmak şartıyla, yaş ve engel grubu ayrımı olmaksızın tüm engelli bireylerin katılımına açıktır.

Konu

Serbest

Teknik

Eser sahipleri, istedikleri malzeme ve tekniği kullanabilir.

Katılımcı Profili

Yarışma; %40 ve üzeri engel oranına sahip olmak şartıyla, yaş ve engel grubu ayrımı olmaksızın tüm engelli bireylere açıktır.

Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde İstenen Şartlar

  • Katılımcılar yarışmaya sadece 1 eserle katılabilir.
  • Yarışmaya katılacak olanların eser tesliminde, eser sahibinin; adı – soyadı, (kişinin kendi rızası olmak kaydıyla) engelli rapor fotokopisi, kısa özgeçmiş, iletişim bilgileri ve eser adını bildirmeleri gereklidir. (Engelli raporu dışında – engelli kimlik kartı vs.- kabul edilmeyecektir.)
  • Eserin uzun kenarlarının 100 cm’den uzun olmaması gerekmektedir. Eser, belirtilen adrese kargo ile gönderilebilir veya hafta içi 09:00-16:00 saatleri arasında elden teslim edilebilir.
  • Eser; daha önce hiçbir şekilde yayınlanmamış ve hiçbir yarışmada eser sahibi bilinecek şekilde, ödül ile değerlendirilmemiş olmalıdır.
  • Eser, zarar görmeyecek şekilde (korunmalı olarak) kargoya verilmelidir, zarar gören ürünler değerlendirmeye alınmayacaktır. Zarar gören eserden, eser sahibi sorumludur.

Eserlerin Teslim Yeri

Eserler, anlaşmalı olduğumuz PTT ile aşağıda yazılı olan adrese gönderilecektir.

İBB SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI Ataköy 7.8.9.10 Kısım Mah. Mimar Basri Mete Sokak. Airport AVM arkası BAKIRKÖY

Yarışma Takvimi

Eserlerin son teslim tarihi: 13.11.2020 ’dir. Bu tarihten sonra kargoya verilmiş eserler kabul edilmeyecektir.

Ödül Töreni

Törenle ilgili detaylar İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurumsal web sitesinden duyurulacaktır.

Derecelendirme

Derecelendirme; ilk üç ile sınırlı olmayıp, yetenekli bulunan tüm eser sahipleri ödüllendirilecektir. Dereceye giren eser sahipleri; Ulaşım ve konaklama masrafları İBB tarafından karşılanmak suretiyle İstanbul’a davet edilecektir. (Covid19 tedbirleri kapsamında davet ileri bir tarihte gerçekleştirilebilir).

Resimlerin değerlendirmesi, aşağıda isimleri belirtilen jüri üyelerimiz tarafından yapılacaktır.

Derecelendirmeye giremeyen eserler 13. 11.2020 – 30.11.2020 tarihleri arasında mesai saatleri içinde Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı (Ataköy 7.8.9.10 Kısım Mah. Mimar Basri Mete Sokak. Airport AVM arkası BAKIRKÖY) adresinden teslim alınabilir. Teslim alınmayan eserlerden yarışma organizasyonu sorumlu değildir. Kargo ile geri gönderim talepleri kabul edilmeyecektir.

Diğer Hükümler

Dereceye giren eserler; Kişilerin rızası dahilinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından sergilenecek, görsel, yazılı basın ve sosyal medya da kullanılacaktır.

Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışmaya eser göndermiş olan eser sahipleri, bu şartnamedeki hükümleri kabul etmiş sayılırlar.

Detaylı bilgi için 0 212 449 96 80 – 60 nolu telefonu arayabilir veya [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three × 3 =