I. Yaşam Bilimleri Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrencilerimiz,
Abdullah Gül Üniversitesi, Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin ev sahipliğinde bu yıl I. Yaşam Bilimleri Sempozyumu’nu gerçekleştireceğimiz bilgisini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

23-24 Şubat 2016 tarihlerinde, Kayseri’de düzenleyeceğimiz I. Yaşam Bilimleri Sempozyumu’nda, yaşam bilimleri alanında çalışan temel, klinik ve mühendislik bilim alanlarından uzman ve öğrencilerimizi bir araya getirerek interaktif bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Sempozyumumuzda temel olarak hücre biyolojisi, kanser genetiği, insan genetik hastalıkları, biyomühendislik, kök hücreler, rejeneratif tıp, hedefe yönelik ilaçlar, farmakogenetik, epigenetik gibi önemli konuları ele alacağız. Yaşam Bilimleri Sempozyumu’nun Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoloji, Biyomühendislik, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Nanoteknoloji ve diğer temel bilim alanlarında uzmanlık yapan bilim insanlarının araştırmalarına ve öğrencilerimizin vizyonlarına önemli katkılar sunacağına inanıyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı ve öğrencilerimizi, yaşam bilimlerinin temel konularını en güncel hali ile tartışmak ve Kayseri’nin mistik ve büyüleyici atmosferini yaşamak üzere I. Yaşam Bilimleri Sempozyumu’na katılmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Yusuf BARAN
Abdullah Gül Üniversitesi
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı

KONU BAŞLIKLARI
Hücre Biyolojisi
Kanser Genetiği
İnsan Genetik Hastalıkları
Biyomühendislik
Kök Hücreler
Rejeneratif Tıp
Hedefe Yönelik İlaçlar
İlaç Taşıyıcı Sistemler
Biyomalzeme
Farmakogenetik
Epigenetik
Antikanser Doğal Ürünler
Kanserde İlaç Dirençliliği
Yaşam Bilimlerinin Nobelleri

İletişim
Bilimsel Sekreterya
Araş. Gör. Yağmur Kiraz
aguyasamvedoga@gmail.com
0 352 2248800 (7307)

http://www.yasambilimlerisempozyumu.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.