I. Uluslararası Eğitimde ve Kültürde Akademik Çalışmalar Sempozyumu

Akademik Çalışmalar Sempozyumu

Saygıdeğer Bilim İnsanları;

Türkiye-Mersin’de, Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Eğitim Kültür ve Birliktelik Derneği’nin işbirliği ile birincisini düzenleyeceğimiz “I. Uluslararası Eğitimde ve Kültürde Akademik Çalışmalar Sempozyumu’nda (International Symposium of Academic Studies On Education And Cultural) (I-SASEC)” siz değerli bilim insanlarını ağırlamaktan mutluluk duyarız. Sempozyumun amacı, akademik çalışmaların paylaşımı ve gerek Türkiye gerekse dünya çapında eğitimde ve kültürde yapılan çalışmaların bilimsel bir ortamda değerlendirilmesini sağlamaktır. Disiplinlerarası bir bakış açısı ile düzenleyeceğimiz sempozyumda yurt içi ve yurt dışından en üst düzeyde katılım sağlayarak, bilgi paylaşımını artırmayı hedeflemektedir. Ana tema olarak eğitim ve kültür çerçevesindeki konuların ağırlıklı olarak belirleneceği sempozyum için düzenleme ve hakem kurlunun onayı ile katılımcıların bildirileri kabul edilecektir. Bildiriler www.i-sasec.org web adresine Türkçe ve İngilizce özet olarak yüklenecektir. Uluslararası nitelikte sergilerin de düzenleneceği sempozyumda bilimsel ve sosyal etkinliklerin yanında sözlü, poster / video sunumlara yer verilecektir. Sempozyumda sunumlar bildirinin gönderildiği dilde Türkçe ve İngilizce olarak yapılacaktır. Sunulan bildirilerin özetleri e-kitap olarak, tam metin olarak hazırlanan çalışmalar ise çeşitli indekslerde taranan dergilerde ve isteğe bağlı olarak editörlü kitap şeklinde basılı yayın olarak hazırlanacaktır. Sergiler, poster sunumlar editörlü bir katalog şeklinde basılacaktır. Video sunumlar için sempozyum web adresimizde bir sene süresince açık erişimde yayınlanacaktır.
Siz değerli bilim insanlarını 13-15 Eylül 2018 tarihleri arasında I. Uluslararası Eğitimde ve Kültürde Akademik Çalışmalar Sempozyumu’nda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Saygılarımızla…

Kongre Düzenleme Kurulu

KONU BAŞLIKLARI
I. Uluslararası Eğitimde ve Kültürde Akademik Çalışmalar Sempozyumu (International Symposium of Academic Studies On Education And Cultural) (I-SASEC) akademik bağlamda Eğitim ve Kültür temaları çerçevesinde disiplinlerarası bir yaklaşımla yapılan çalışmaların paylaşımını en üst seviyede değerlendirmeyi amaçladığından, Eğitim Bilimleri alanları, Sosyal Bilimler disiplinleri, Sağlık Bilimleri, Matematik ve Fen Bilimleri ve Spor Bilimleri alanlarına ait çalışmalarının ortak bir paydada değerlendirilmesini hedeflemektedir. Bu kapsamda sempozyum düzenleme kurulu ve bilim kurulunun uygun gördüğü yukarıda belirtilen alanlarda yapılan çalışmalara ait sunumlar yer alacaktır.

Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 20.08.2018
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 27.08.2018
Kongre Kayıt ve Ödeme Son Tarih: 31.08.2018
Kongre Programı İlanı: 03.09.2018
Kongre Başlangıç Tarihi: 13.09.2018
Kongre Bitiş Tarihi: 15.09.2018

http://i-sasec.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × four =