I. ULUSLARARASI ÇOCUK ZİRVESİ

9. Uluslararası Eller Bilimde Konferansı ve I. Uluslararası Çocuk Zirvesi için Özet Gönderimi 23 Temmuz, 2012 tarihine kadar uzatılmıştır. Detaylar için konferans web sitesi : www.hsci2012.org

I. ULUSLARARASI ÇOCUK ZİRVESİ ( HSCI-EE)

Türkiye’de bir ilk olmak üzere 9th Hands-on Science (Eller Bilimde) Konferansı  (HSCI’2012) kapsamında 20 Ekim 2012 tarihinde Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğinde I. Uluslararası Çocuk Zirvesi ( HSCI-EE)  gerçekleştirilecektir. I.Uluslararası Çocuk Zirvesi Organizasyon Komitesi Başkanı    Nilgün Erentay’dan alınan bilgiye göre;   ‘Yaparak Yaşayarak Bilim Eğitimi ve Çevre Eğitimi’  temalı bu  Zirveye  Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından 30 ilköğretim okulu ve Antalya’dan 8 okul öncesi eğitim kurumu delege okullar olarak proje sunumlarını yapmak ve sergiler açmak üzere katılacaklardır. Zirve, Türkiye ve yurt dışından başvuran tüm ilköğretim okullarına açık olup, bilim ve çevre eğitiminde seçkin uygulamaların tanıtımı ve sunumuna yönelik    başvurular alınmaktadır.  Program, Antalya Çocuk Senfoni Orkestrası’nın klasik müzik konseri ile başlayacak ve üniversite yerleşkesinde gün boyu yerel halka ve tüm çocuklara açık çeşitli bilim oyunları, deneysel gösteriler, öğretmen ve öğrenci sunumları,  sergiler, drama gösterileri ile sürdürülecektir.
Akdeniz Üniversitesi; bilim ve doğa eğitiminde erken yaş döneminin önemine, çocuklarımız için yaşamın içindeki süreçler ile yaparak-yaşayarak bilim eğitiminin yararlarına dikkat çekecek geniş katılımlı böyle bir etkinlik çerçevesinde yerel, ulusal ve uluslararası platformda geleceğimizin mimarları olan çocuklarımız ve öğretmenleri  ile buluşmayı,  çocuklara bilimi sevdirmeyi ve doğayı koruma bilinçlerini geliştirmeyi hedeflemektedir.
I. Uluslararası Çocuk Zirve’mize Türkiye’den ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinden katılacak olan öğretmen, okul öncesi eğitim kurumları da dahil olmak üzere her yaştan öğrenci ve ailelerine Üniversite Yerleşkesinde gün boyu, seminer, sunum, sergi, deneysel etkinlikler, bilimsel oyunlar ve drama gösterileri gerçekleştirilecektir.   Bilim ve doğa eğitiminde özgün çalışmaların yer alacağı ve sunulacağı Zirveye, Türkiye’den ve yurt dışından başvuruları bekliyoruz. Başvurular ile ilgili olarak organizasyon komitesi başkanı Nilgün Erentay ile [email protected] adresinden ön görüşmeler ve sorularınız için doğrudan iletişime geçebilirsiniz.
Zirve için ayrıntılı bilgiye: www.hsci2012.org/about-hsci-ee.asp sayfasından ulaşılabilir.
İletişim için:
Nilgün Erentay
(HSCI’EE Organizasyon Komitesi Başkanı)
Erentay Eğitim Danışmanlık   www.erentayegitim.com
[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin