I.ULUSAL VEDAT KOŞAL PİYANO YARIŞMASI

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Vedat Kosal Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle 16-20 Şubat 2015 tarihlerinde I. Ulusal Vedat Kosal Piyano Yarışması düzenlenecektir.

Genç yaşta yitirdiğimiz piyanist ve müzikolog Vedat Kosal ın anısını yaşatmak ve genç piyanistleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma ülkemizin saygın üniversitelerinden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi önderliğinde gerçekleşmektedir.

Jüri başkanlığını devlet sanatçısı piyanist Verda Erman ın üstlendiği yarışmanın jüri üyeleri, piyanist ve akademisyen Prof. Ersin Onay, Prof. Eser Bilgeman Şakir, Doç. Gökhan Aybulus, Prof. Metin Ülkü, Prof. Seher Tanrıyar ve Prof. Tibor Szasz dan oluşmaktadır.

Birincilik ödülü 5000TL ve YTÜ oditoryumunda 3 Haziran 2015 Vedat Kosal ı Anma Konseri nde Piyano Resitali, ikincilik ödülü 3500TL ve üçüncülük ödülü Dynatone SLP 200 H dijital piyano olan yarışmada, ilk üç ödülün yanı sıra Cemal Reşit Rey özel ödülü 2000TL ve başka özel ödüller de verilecektir. Yarışmaya 16 Şubat 1986 ve sonrası doğumlu T.C. vatandaşı veya Türkiye de öğrenim gören adaylar başvurabilecektir.