I.Karaman Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi

I.Karaman Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi

Değerli Bilim İnsanları,

7-9 Kasım 2018 tarihlerinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde düzenlenecek olan I. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi’nde sizleri Türk Dilinin başkenti olan Karaman’da ağırlamaktan onur duyarız.

Kongrede kuramsal ve uygulamalı akademik çalışmalarını sunmak üzere, dil eğitimi ve öğretimi, dilbilim ve edebiyat alanlarında çalışan bilim insanlarını bir araya getirmeyi amaçlamaktayız. Anadilimiz Türkçenin Önemi, Türkçenin Eğitimi ve Öğretimi, Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi, Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi, Edebiyat Araştırma Yöntemleri, Edebiyat Öğretimi, Dilbilim, Disiplinler arası Dil, Çeviribilim ve Dilbilim Çalışmaları vb. konuları kapsayan araştırma ve çalışmalarınızı paylaşabilmeniz için bir köprü görevi görmekten gurur duyarız.

Bildiri özeti gönderimi için son tarih 25 Haziran 2018’dir. Kongre dili Türkiye Türkçesidir. Bildiri özetleri sadece Türkiye Türkçesi ile hazırlanarak gönderilebilir. Yabancı katılımcılar, sunumlarını kendi dillerinde sunacaklar ancak bildirilerinin Türkçe metni kayar yazı şeklinde duvara yansıtılacaktır. KUDEK1-2018, hakemli ve uluslararası bir kongredir. İki kör hakem tarafından bilgi şöleninde sunulmak üzere kabul edilen bildirilerin tam metinleri sunum tarihinden kısa bir süre sonra, katılımcı tercihleri ve düzenleme kurulunun kararı dikkate alınarak aşağıda adı verilen üniversitemize ait ulusal hakemli dergide yayımlanacaktır.

*Ulusal Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Dergisi

Kongreye dair her türlü soru, görüş ve önerilerinizi kudek1.2018@gmail.com adresine yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Kongre ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmek için “http://kmu.edu.tr/kudek” internet sayfasındaki diğer linkleri de ziyaret edebilirsiniz.

Değerli bilim insanları, sizleri Karaman I. Uluslararası Dil ve Edebiyat Kongresi’nde görebilmek dileği ile selam ve saygılar sunar çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kongre Düzenleme Kurulu

KONGRE KONULARI
Türkçenin Eğitimi ve Öğretimi
Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi
Yurt Dışındaki Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi
Türk Soylulara Türkiye Türkçesi Öğretimi
Dünyadaki Türkoloji Merkezleri ve Çalışmaları
Türkiye’de ve Dünyada Dil Öğretimi
Bilim Dili Olarak Türkçe
Doğu-Batı Dilleri ve Edebiyatları Araştırmaları
Karşılaştırmalı Edebiyat
Dil İlişkileri ve Politikaları
Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi
Erken Yaşta Yabancı Dil Öğretimi
Yabancı Dil Öğretim Yöntem ve Teknikleri
Disiplinlerarası Dil Öğretim Çalışmaları
Dilbilim
Çeviribilim

TAKVİM
Özet Gönderimi İçin Son Tarih 25 Haziran 2018
Kabul Edilen Bildirilerin İlanı 16 Temmuz 2018
Kongre Programının İlanı 13 Ağustos 2018
Tam Metin Gönderme Bitiş 15 Ekim 2018

http://kmu.edu.tr/kudek/tr