I AM WHAT I AM

“I am What I am” isimli eTwinning projesi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Sinem Eroğlu tarafından yürütülmektedir. Proje 15-17 yaş grubu öğrencilerinin iyi oluşlarının ön planda tutularak kendi dış görünüşlerini kabul etmelerine, özgüven oluşturmalarına ve aynı zamanda insanların farklılıklarını kabul etmelerine odaklanmıştır. Bu projede öğrencilerde kültürler arası bir anlayışın oluşmasına, yabancı dil becerilerinin geliştirilmesine, BT becerilerinin geliştirilmesine, edebiyat, resim, müzik gibi sanatsal becerilerin ön planda tutularak yaratıcı becerilerin gelişmesine önem verilmiştir. Öğrencilerin kendi potansiyellerinin farkına varmalarına imkân sağlanmıştır, yeni insanlar tanıyarak yeni kültürler ve diller keşfetmelerine yardımcı olunmuştur.

Proje; Yunanistan’dan 6, Polonya’dan 2 ve Türkiye’den 2 olmak üzere toplam 10 okul ve 75 öğrenci ile yürütülmektedir. Takımla çalışma becerilerine, partner okulların ihtiyaçlarına farkındalık artıracak sosyal becerilere yer verilmiştir. Uzman davetlerine, öğrencilerin iyi oluşlarının boyutları ile ilgili öğrenci panellerine, Botero sanatına, kendini sevme ile ilgili favori şarkılardan karaoke etkinliklerine ve dış görünüşünü kabul etmeyle ilgili hikaye yazma etkinliklerine yer verilmiştir.

Proje; öğrencilere kendini ve başkalarını sevme, akran zorbalığı davranışlarından kaçınma, kendi imajını kabul ederek daha fazla özgüven inşa edebilme, insanları dışlayan davranışlardan kaçınma gibi davranışları kazandırmıştır.

https://padlet.com/gelmyrinas/t8spu45r3k0ovj9b

https://read.bookcreator.com/J8Gd112VVFdJu4xYOZiVpw18Tp33/mL5tZRi7SrCanIZdPU98Iw

https://youtu.be/Q9yX4mnHcL0

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

one × 4 =