HÜMDAT I. Matematik Çalıştayı

Matematik Çalıştayı
Matematik Çalıştayı

HÜMDAT I. Matematik Çalıştayı

HÜMDAT(Hacettepe Üniversitesi Matematiksel Düşünme ve Araştırma Topluluğu)

“Matematik bir sanat mıdır? Bir ressamın tablodan aldığı zevkten daha aşağı değildir, bir matematikçinin matematikten aldığı zevk. Ama burada bir sorun var. Genelin matematik denilince anladığı şey ile gerçekte matematik ne kadar aynı? Matematik demek toplama ve çıkarma gibi işlemler mi demek?” diye sormuştur Hardy.
Cevabı bilinen ancak benimsenmeyen bir sorudur bu. Bizler, matematiğin toplama çıkarmadan ibaret olmadığının bilincinde ancak onu genele yaymak için çaba harcamayan toplumun birer üyesiyiz.
Topluluğumuzun kuruluş amacı olarak benimsediğimiz ‘Matematiği öğrenmekten ziyade; anlamak, anlatmak ve matematik yapmak’ düşüncesi yaşadığımız toplumun en büyük eksikliklerindendir.
Bu eksikliği biraz olsun giderebilmek, üzerimize düşeni yapmak adına, düzenleyeceğimiz HÜMDAT I. Matematik Çalıştayı’na katılımızı bekliyoruz.

Çalıştayda teorik matematik, uygulamalı matematik ve matematik felsefesi alanlarında konuşmacılar yer alacaktır. 16 Ekim teorik matematik programı ardından, matematiğin farklı alanlarından hocalarımızın katılacağı bir panel düzenlenecektir.
Ayrıntılar netleştikçe bilgiler güncellenecektir. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Çalıştay ile ilgili soru ve önerilerinizi topluluk mail adresinden bize ulaştırabilirsiniz.
E-posta: [email protected]

Başvuru Formu için Tıklayınız

Matematikle kalın.
Saygılarımızla, HÜMDAT

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × four =