Hubert H. Humphrey Burs Programı

Fulbright Komisyonu tarafından Türk vatandaşlarına yönelik farklı burs programları bulunmaktadır. Burs programlarından bir tanesi de Hubert H. Humphrey Programı’dır. 2021-2022 akademik yılına yönelik olarak verilecek burslar için son başvuru tarihi 14 Temmuz 2020’dir.

Hubert H. Humphrey Burs Programı, kariyerlerinin ortasında, kamuya hizmet veren bir kurumda çalışan, liderlik özelliklerine sahip ve profesyonel gelişime açık yönetici, planlamacı ya da uzmanların başvuru yapabileceği bir burs programıdır. Seçilen bursiyerlere akademik ve profesyonel gelişim olmak üzere iki yönlü destek verilmektedir. Humphrey bursiyerleri, misafir edildikleri Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen üniversitelerinde, takip ettikleri özel çalışma programlarının yanı sıra, mesleki ziyaretler, konferanslar, eğitim programları ve en az altı haftalık stajı kapsayan profesyonel gelişim faaliyetlerine de katılırlar. Seçilen bursiyerler arasında, İngilizce konusunda desteğe ihtiyacı olanlara uygun görüldüğü takdirde 16 haftalık yoğun İngilizce programı desteği de verilebilmektedir.

Program kapsamında başvurmayı düşünen adaylar, burs verilecek alanların bilgisine, başvuru formu ve başvuru şartlarıyla ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.fulbright.org.tr adresinden ulaşabilirler.