HUAWEI GoPaint / Çizgini Konuştur Ödüllü Çizim Yarışması

Çizim Yarışması
Çizim Yarışması

HUAWEI GoPaint / Çizgini Konuştur Ödüllü Çizim Yarışması, Huawei’nin dijital sanatı teşvik etmek ve yaratıcıları ödüllendirmek için düzenlediği bir yarışmadır.

HUAWEI GoPaint / Çizgini Konuştur Ödüllü Çizim Yarışması’na katılarak hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı konuşturun!

HUAWEI GoPaint / Çizgini Konuştur Ödüllü Çizim Yarışması

GoPaint / Çizgini Konuştur, Huawei Device Co. Ltd. tarafından düzenlenen ve işletilen Huawei tablet tabanlı bir boyama etkinliğidir. (bundan böyle “Huawei” “biz” “bize” “bizim” veya “organizatör” olarak anılacaktır) tarafından işletilmektedir.

Katılım: Bu faaliyete katılıp katılmama konusunda karar verme hakkına sahipsiniz. Bu faaliyetin herhangi bir veya tüm yönlerine katılarak bu bölümde verilen kurallar ve açıklamalar da dahil olmak üzere bu faaliyetle ilgili tüm şartları ve düzenlemeleri tam olarak anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.

Yaş Sınırı: Eğer 18 yaşın altındaysanız faaliyete katılmaya uygun değilsiniz.

Katılım Koşulları: Katılım sürecinde sadece bu etkinliğin şart vedüzenlemelerine uyan eserler kabul edilecektir.
Son Teslim Tarihi: Eserlerin son teslim tarihi 29 Şubat 2024 İstanbul saatiyle 24:00’tür (GMT+3).

Katılım Yöntemi: Çalışmanızı MyHUAWEI veya Huawei Community websitesi üzerinden gönderebilirsiniz. Kayıt için HUAWEI ID’nizle oturumaçmanız ve çalışmanızı My HUAWEI veya Huawei Community web sitesiaracılığıyla gönderirken etkinlik düzenlemeleri ve gizlilik bildirimi içinonay kutusunu seçmeniz gerekecektir. HUAWEI Kimliğinizi, takma adınızı, profil resminizi ve çalışmanızı toplayacağız. HUAWEI Kimliğinizin hizmet ülkesine veya bölgesine göre size hizmet sağlayacağız.

Değerlendirme Kuralları: Katılımcılar tarafından gönderilen tüm çalışmalar Huawei personeli tarafından incelenecektir. İlk değerlendirmeyi başarıyla geçeneserler, Huawei herhangi bir tablet cihaz kullanılara koluşturulduklarından emin olmak için daha fazla doğrulanacaktır. Son başvuru tarihine ulaşılmasının ardından organizasyon komitesi nihai değerlendirme aşaması için kısa listeye kalan yaklaşık 100 eseri seçecektir. Seçim, kompozisyon, estetik, perspektif, yaratıcılık,konu ve anlam, temaya uygunluk ve eserlerin genişletilebilirliği gibi kriterlere göre yapılacaktır. Daha sonra organizasyon komitesi son değerlendirme için aynı kriterleri kullanarak kısa listeye giren eserleri değerlendirecek ve puanlayacaktır.

Ödüller:
•Genel Kazanan: HUAWEI MatePad Pro 13.2
•Kategori Birincileri: HUAWEI Matepad 11.5 Papermatte
•Kategori İkincileri: HUAWEI Matepad 11.5
•Kategori Üçüncüleri: HUAWEI Matepad T10S 2 + 32

EserŞartları: Bu faaliyet için gönderilen tüm çalışmalar, herhangi bir tablet cihaz kullanılarak oluşturulmuş resimler olabilir. Resim oluşturma süresi veya kullanılan belirli tablet modelleri konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu etkinlik için gönderdiğiniz çalışmanın bağımsız, eksiksiz, açık ve tartışmasız telif hakkına sahip olduğunuzu veçalışmanızın fikri mülkiyet hakları, portre hakları, itibar hakları,gizlilik hakları ve mülkiyet hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamaküzere herhangi bir üçüncü tarafın kişisel veya mülkiyet haklarını ihlaletmediğini garanti edersiniz. Faaliyete katılan her kullanıcı, faaliyete katılıp katılmamaya karar verme hakkına sahip olduğunu kabul eder ve anlar. Bu etkinliğe katılarak bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız. Katılımcılar, yukarıda belirtilen kuralları ihlal etmelerinden kaynaklananherhangi bir anlaşmazlıktan doğan tüm yasal sorumlulukları üstlenecektir. Organizatör bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmeyecektir.

Gönderilen Çalışmaların Formatı: Gönderilen çalışmalar JPG veya PNGformatında olmalıdır. Görüntü çözünürlüğü 300 dpi’ye eşit veya daha yüksekolmalıdır. Her bir görselin boyutu 20 MB’ı geçmemelidir. Ayrıca, bir eseryüklerken her eser için 30 ila 100 kelimeden oluşan bir metin açıklamasısağlamanız gerekmektedir.

EserlerinÖzellikleri: Eserler şartnameye uygun ve özgün olmalıdır. Yapayzeka tarafından üretilen içerik (AIGC) kullanılarak oluşturulan çalışmalarkabul edilmeyecektir. Ayrıca, görüntü veya unsur oluşturmak için AIGC araçlarının kullanılmasını içeren tüm çalışmalar nihai değerlendirmesüreci için uygun görülmeyecektir. Yalnızca belirlenen faaliyettemalarıyla uyumlu çalışmalar katılım için uygun olacaktır. Faaliyettemalarıyla ilgisi olmayan çalışmalar değerlendirme süreci için dikkatealınmayacaktır.
Eser Sahipliği: Katılımcılar, başkalarına ait eserleri hiçbirşekilde kısmen veya tamamen kendi eserleri gibi kullanamazlar. Katılımcılar, yukarıda belirtilen kuralları ihlal etmeleri nedeniyle ortaya çıkabilecek ihtilaflardan doğacak tüm yasal sorumlulukları üstlenirler.

KatılımÜcreti ve İade: Etkinliğe katılım ücretsizdir ve gönderilen hiçbir eser iade edilmeyecektir. Sadece elektronik başvurular kabuledilecektir. Faaliyete katılırken, çalışmanızın başarılı bir şekildeyayınlandığından emin olun. Silinen veya başarılı bir şekilde yayınlanmayan herhangi bir çalışma, istatistik toplama sürecindeizlenemez. Sonuç olarak ortaya çıkabilecek her türlü kayıp ve sonuç içintüm sorumluluk katılımcılara aittir.

Yasal Uygunluk: Bu etkinliğin bir katılımcısı olarak, Çin, Türkiye ve bulunduğunuz ülke/bölge yasa veyönetmeliklerine uyacağınızı ve yıkıcı, pornografik, şiddet içeren,terörist veya başka bir şekilde yasadışı olan herhangi bir bilgiyi yayınlamayacağınızı veya yüklemeyeceğinizi taahhüt edersiniz. Yürürlüktekiyasa ve yönetmelikleri ihlal ettiği tespit edilen veya organizatörtarafından sosyal düzene veya genel ahlaka zarar verdiği düşünülen tümçalışmalar, etkinlikten diskalifiye edilecektir.

EserlerinUygunluğu: Etkinlik kurallarına uymayan eserler, ödüllendirmesürecine uygun olmayacaktır. Etkinlik kurallarına uymayan bir eser kısalisteye alınmış veya ödüllendirilmişse, organizatör bu eserle ilişkiliherhangi bir ödülün uygunluğunu iptal etme hakkını saklı tutar.Organizatör, böyle bir esere verilen her türlü ikramiye, ödül, madalya,sertifika ve diğer her türlü fayda ve menfaati geri alma veya iptal etme ve bu eylemle ilgili bilgileri resmi web sitesinde ve diğer medyakanallarında yayınlama hakkını saklı tutar.

Eserlerin Kullanımı: Katılımcılar, organizatör ve bağlı kuruluşlarınasundukları eserleri, çevrimiçi medya, basılı medya, basılı materyaller,sergiler, perakende mağazaları, roadshowlar, dijital içerik, ev dışı medyave diğer pazarlama faaliyetleri aracılığıyla küresel kullanım da dahilolmak üzere başvuru tarihinden itibaren ücretsiz olarak reklam, ürün vemarka pazarlaması için kullanma yetkisi vermeyi kabul eder. Yukarıdabelirtilenler ışığında, organizatör katılımcılar tarafından etkinlik içinsunulan eserleri kullanırken katılımcıları bilgilendirmeyecek veyaonaylarını almayacaktır. Organizatör, yukarıda belirtilen hakları katılımcıların rızasını almaksızın stratejik ortaklara devretme hakkınasahiptir.
Telif Hakkı: GoPaint / Çizgini Konuştur Worldwide Creating Activity’nin resmi web sitesindeki tüm materyaller, dünyadaki tüm ülke vebölgelerin telif hakkı yasalarıyla korunmaktadır. Huawei’den yazılı birizin alınmadıkça bu tür materyallerin herhangi bir şekilde (kopyalama,değiştirme, yükleme, yayınlama, iletim, dağıtım, lisanslama, satış veyayınlama dahil) herhangi bir ticari amaç için kullanılması yasaktır. Butür materyallerin kişisel kullanım dışında herhangi bir amaçla kullanılması için Huawei’nin önceden yazılı izni gereklidir.

WebSitesi Bilgileri: Huawei, GoPaint / Çizgini Konuştur’in resmiweb sitesinde doğru ve güncel bilgiler sağlamak için elinden geleniyapacaktır, ancak Huawei bu bilgilerin doğruluğu, kesinliği, güvenilirliğiveya diğer yönleri hakkında herhangi bir garanti veya beyanda bulunmazveya söz konusu bilgilerdeki herhangi bir eksiklik veya hata (baskı hataları ve teknik hatalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere)için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.WebSitesi Kullanımı: Web sitesini kullanırken ve web sitesinde gezinirkenortaya çıkan her türlü riskten siz sorumlusunuz. Huawei, söz konusu websitesinin oluşturulmasına, üretilmesine veya sunulmasına katılan diğertarafların yanı sıra, başlık sponsorları, etkinlik sponsorları ve Huawei’ye bağlı herhangi bir üçüncü taraf ve ortak, bilgisayar cihazıhasarı, virüs bulaşması veya diğer mülk kaybı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, söz konusu web sitesindeki herhangi bir materyale, veriye,metne, fotoğrafa, resme veya sese erişmenizden, bunları kullanmanızdan, gözatmanızdan veya indirmenizden kaynaklanan doğrudan, dolaylı, arızi veyacezai zararlardan sorumlu değildir. Yukarıda belirtilen içeriğe ek olarak,web sitesinde bulunan diğer tüm içerikler “OLDUĞU GİBİ” esasınagöre sağlanır ve satılabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme ile ilgili garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzerehiçbir açık veya zımni garanti verilmez.

Ödül Kazananlarla İletişim: Çalışmanız ödül için kısa listeye kalırsa,organizatör sizinle iletişime geçecektir. Bu durumda, çalışmanızınorijinal kopyasını, istenen kişisel bilgileriniz, telif hakkı bildirimi,çalışmanız için yetki beyanı ve gerekli diğer belgelerle birlikte göndermenizirica ederiz. Lütfen, isminizi imzaladığınızdan ve yukarıda belirtilenbelgelerin bir kopyasını e-posta yoluyla organizatöre gönderdiğinizdenemin olun. Gerekli belgelerin belirtilen süre içinde gönderilmemesi veyaorganizatörün gerekliliklerini karşılamayan belgelerin gönderilmesi, kısalisteye girme yeterliliğinizden gönüllü olarak feragat etmiş sayılmanızaneden olacaktır. Bu gibi durumlarda, pozisyonunuz bir sonraki sırada yeralan katılımcı tarafından alınacaktır.KişiselBilgilerin Doğruluğu: Adınız, telefon numaranız, ülkeniz/bölgenizve diğer pasaport, kimlik kartı ve banka hesabı bilgileri dahil olmaküzere sağlanan kişisel bilgilerin doğru ve gerçek olduğunu kabul ve beyanedersiniz. Bu bilgiler, iletişim amacıyla ve ödül dağıtımı için kullanılacaktır.Organizatör, kişisel bilgilerinizi yalnızca yukarıda belirtilen amaçlariçin ve yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde toplar ve işler. Dahafazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikası’na bakınız.

Kazananlar açıklandıktan sonra, organizatör kayıt bilgilerini doğrulamak içinkazananlarla iletişime geçecektir. Tarafınızdan sağlanan eksik kişiselbilgiler nedeniyle ödülün dağıtılamaması durumunda, ödül hakkınızdangönüllü olarak feragat ettiğiniz kabul edilecektir. Organizatör, ödülüsize yeniden vermekle yükümlü olmayacaktır.ÖdülDağıtımı: Ödül kazananın kendi nedenlerinden dolayıdağıtılamazsa (etkinlik sona erdikten sonraki üç gün içinde iletişimbilgilerinin doldurulmaması veya adresinin organizatörün kazananlailetişime geçmesini engelleyen yanlış veya eksik iletişim bilgileri dahilancak bunlarla sınırlı olmamak üzere), kazananın ödülü alma hakkındangönüllü olarak feragat ettiği kabul edilecektir. Organizatör bu konudaherhangi bir sorumluluk taşımayacak ve ödülü yeniden vermekle yükümlü olmayacaktır.Ödülleri aldıktan sonra, kazananların öğelerin eksiksiz olduğunudoğrulaması gerekir. Herhangi bir istisna veya tutarsızlık tespitedilirse, kazanan doğrudan düzenleyiciye bildirmelidir.

Bu etkinlikle bağlantılı olarak ortaya çıkan her türlü uyuşmazlık, iyiniyetli müzakerelere tabi olacaktır. Söz konusu müzakerelerinbaşlamasından itibaren on beş (15) gün içinde bir anlaşmaya varılamamasıdurumunda, her iki taraf da her türlü uyuşmazlık ve anlaşmazlıklardaİstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin münhasıran yetkili olduğunukabul, anlar ve taahhüt eder.Etkinlikleilgili daha fazla bilgi, kurallar ve gereklilikler için lütfen HUAWEI GoPaint/ Çizgini Konuştur Dünya Çapında Yaratıcılık Etkinliği Rehberi’ne başvurun.