Hour Code of Code ve STEM

Tüm çocuklar programcı, mühendis veya web sitesi geliştiricisi olacak değil ama biz ebeveynler ve eğitimciler olarak STEM yetenek setlerini günlük avantajımız için kullanabiliriz. STEM eğitimi yaşam boyu kazanma potansiyeli ve istihdam edilebilirliği etkileme potansiyeline sahiptir. Öğrenciler belirli bir STEM kariyerine devam etmeleri ne olursa olsun, yine de bu becerilere ihtiyaç duyacaklardır.

ilköğretimin yapı taşı olması gereken ve geleceğe doğru ilerlemenin ötesinde etkinlik olarak yaygınlaştırılan kodlamayı ve programlamayı ele alın. Birçoğumuz, çoğu programlama biçiminin öğrenilmesi, mantığa ve matematiğe yoğun bir şekilde odaklandığı görülmekte.

Öğrencilere yararları sadece teorik değildir ya da sadece bilim insanları için ilgi alanı değildir. “Hesaplamalı düşünme” için eğitim sistemimizde ve kayda değer bir yaşamın zorluklarına karşı olan yaklaşımımızı güçlendirmemize nasıl yardımcı olabileceği konusunda giderek artan bir takdir görmekte.

Çocukları genç yaştan eğitme yöntemlerimizle bütünleştirmek, öğrencilerin ne tür problemlerle karşılaşırlarsa karşılaşsın, zihinsel disiplin diyebileceğimiz şeyleri sürdürme konusunda güçlü ve etkili alışkanlıklar kazanma yolunda uzun bir yol kat edebilirler.

Code.org’un öncülüğünü yaptığı “The Hour of Code Challenge” ı düşünün. Her yıl Aralık ayında yapılan Bilgisayar Bilimleri Eğitimi haftası boyunca, eğlence ya da eğitim geçmişine bakılmaksızın, kodlamaya ilgiyi arttırmaya yönelik tanıtım dersleri almak için eğlenceli bir fırsat. Herkes ülkenin herhangi bir yerinde Hour Code için bir grup etkinliği düzenleyebilir ve çocuğunuzu hatta bütün bir sınıfı dünyayı yeni bir düşünce ve anlayış anlayışı ile tanıştırmak için mükemmel bir yol sunar. Ebeveynler, çocuklarının yanı sıra, bu zorlukla başa çıkabilmek için katılabilir, bu da onu eğlenceli bir eğitimin ne kadar güçlendirebileceğini birleştirmenin eşsiz bir yoludur.

Hour Code of Code ve STEM eğitimine katılan her çocuğun bir bilgisayar programcısı, mühendis veya bilim adamı olmak zorunda kalmamasına rağmen, eleştirel düşünme ve muhakemeye yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Hangi mesleğe odaklanmayı seçtikleri önemli değil, bu becerileri eğitimleri boyunca uygulamaya devam edebilirler. Ve nihayetinde, disiplinlerarası bir çalışma için genç yaştan itibaren bu tür bir dikkat aşılamak, çocukların olmalarını umduğumuz çok yönlü yetişkinler haline gelmelerine yardımcı olmak için kritik bir bileşen olabilir.