HOLOGRAFİK ÖĞRENME NESNESİ (HOLO-N) İLE GELECEĞİN EĞİTİMİNE MERHABA

HOLOGRAFİK ÖĞRENME

Merge Cube. Dünyamızda şu ana kadar yaratılmış olan en mucizevi eğitim aracı!

Türkçesi Birleştirme Küpü olsa da ben ve öğrencilerim Holografik Öğrenme Nesnesi (HOLO-N) diye isimlendirdik bu Sihirli Küpümüzü.

HOLO-N, sanal nesneleri gösteren ve etkileşimde bulunma imkânı veren bir Artırılmış Gerçeklik aracıdır. Elimize aldığımızda yumuşacık, kırılgan bir nesne nasıl olur da ekranın sınırlarını aşıp, dokunmatik tabanlı bir duyusal AR deneyimi sağlar? Öğrenciler HOLO-N ile galaksiyi ellerinde tutabilir, fiziği keşfedebilir, hatta fosilleri inceleyebilir ve 3D nesneleri yaratabilir.

Yurt Dışında 15$’dan az bir maliyete satılan HOLO-N ile ders planlarını AR ve VR teknolojileri ile destekleyebiliriz. Üstelik HOLO-N için ayrı bir ücret ödemesine gerek kalmadan, SIFIR MALİYET ile.  Sınıflarında teknolojiyi kullanmak konusunda çok da istekli olmayan öğretmenlerin bile avuçlarında canlanan ders içeriklerini görünce; kendilerini kullanmaktan alıkoyamayacaklarına eminim. HOLO-N, Android ve iOS mobil cihazları ile birlikte çalışmaktadır.

Nasıl Sıfır Maliyet dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi sizinle aşağıda paylaştığım HOLO-N tasarımının A4 çıktısını alıp, kesim yerlerinden Küp şeklinde birleştirelim ve mucizeye 1 adım daha yaklaşalım. CoSpacesEdu uygulamasında ücretsiz Basic Plan ile hesap açarak COSIDIYEO Trial kodu ile PRO hesaba geçiş yapabilir, 1 öğretmen ve 99 öğrenci hesabını 1 ay süresince kullanabilirsiniz.  PRO hesabında HOLO-N eklentisi de otomatik olarak aktiflenir.

Yurt dışında HOLO-N destekli 30’un üzerinde uygulama vardır ve bu sayı sürekli artmaktadır. Peki ya size bu yaz Slikon Vadisinde Holografik AR Kamp’ı açılacak desem, bu teknolojinin geleceğin eğitimini şekillendirme noktasındaki yerini anlayabilir miyiz?

Gelin geleceğin bilim-teknoloji öncüleri olarak sanal dünya ile gerçek dünyayı öğrencilerimizin avuçlarında canlandıralım. Canlandıralım ki Immersive Learning yani duyulardan gelen heyecan ile sürükleyici bir ortamda öğrenme kendiliğinden gerçekleşsin.

Örnek Çalışmalar :


Elektrik Devreleri : https://cospac.es/qYyG
Kara Delik: https://cospac.es/Je8n
Güneş Sistemi: https://cospac.es/pIFG
Mevsimler: https://cospac.es/I5pQ

 

Holografik Öğrenme Nesnesi

Kaynaklar: https://www.abc6.com/story/39972058/holographic-ar-art-camp-is-2019-top-art-summer-camp-choice-at-bay-area
https://www.techlearning.com/resources/tandl-awards-of-excellence-2018-finalists

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin