Hollanda bilim şenliği

Hollanda’nın Brabant ve Gelderland Eyaletlerinde faaliyet gösteren Kennisplein Eğitim Vakfı, Bilim Şenliği’ne hazırlanıyor.

Düzenlenecek olan bilim şenliğinde hem çocuklara hem de yetişkinlere eğitici, öğretici ve eğlenceli birçok seçenek sunuyor. Gönüllü üniversite öğrencileri ve okul öğretmenlerinin yaptığı yoğun çalışmalarla hazırlanan bilim senliği Hollanda’nın bilinen spor kulüplerinden Willem-II’nin stadyumunda gerçekleştirilecek.

Kennisplein Eğitim Vakfı Tilburg Müdürü Oğuz Han Rahimi bu programın önemine ve gerekliliğine vurgu yaptı. Rahimi “Gönüllü velilerimizle ve vakfımızın gönüllü çalışanlarıyla yürüttüğümüz bu çalışma örgenciler ve veliler için çok önemli. Çocukların motivasyonunu ve kendisine olan güvenini sağlamlaştıracak projeler bunlar. Bu program sponsorlarımızın desteğiyle organize edilmektedir. Bu nedenle herkesin katılması için giriş ücretsiz olacaktır. Bütün herkes bu programa davetlidir. Çocuklarına farklı şeyler sunmak isteyen veliler için bir fırsattır.” dedi.

Rahimi, 13 kurum ve şirketin desteği ile 26 Mart 2011 Cumartesi günü düzenlenecek bilim şenliğinde fonograf yarışması, satranç turnuvası ve sumo-robot yarışmaları gibi etkinliklerin de olacağını söyledi.