HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavında   Evrensel KOLEJ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Hippo
Hippo
  Evrensel KOLEJ HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavında TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Hippo Uluslararası Dil Sınavı, GateHouse Awards ve Mizzou International desteği gerçekleşen uluslararası İngilizce Dil Sınavıdır. HİPPO Uluslararası İngilizce Sınavı her yıl 50’den fazla ülkede ve 70 binden fazla katılımcı ile gerçekleşmektedir. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı farklı dünya vatandaşlarının ve farklı kültürlerin bir araya gelerek karşılıklı konuşma ve iletişim kurmasını hedefler. Gate House Awards ve Mizzou International tarafından desteklenen bu yarışmaya 6 yaşından itibaren katılmak mümkündür.

GateHouse Awards ve Mizzou International desteği ile gerçekleşen Hippo Uluslararası İNGİLİZCE Dil Sınavı Preliminary Round sonuçlarına göre Özel EVRENSEL KOLEJ 3 öğrencisiyle yarı finale kalarak HİPPO 4 kategorisinde TÜRKİYE BİRİNCİSİ olmayı başardı.

HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı 3 aşamadan oluşmaktadır. Bunlar; çeyrek final, yarı final ve final aşamalarıdır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Çeyrek Finali okullarda yapılmaktadır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Yarı Finali HİPPO sınav merkezlerinde veya okullarda HİPPO gözetmenleri tarafından yapılmaktadır. HİPPO Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Finali ise  Venedik’te yapılmaktadır. Final sınavına finalist öğrenciler sorumlu öğretmenleri ile birlikte katılırlar. Sınavın tüm giderleri (transferler, konaklama, yeme-içme, Final sınavı katılım) HİPPO tarafından karşılanır. Sadece yol masrafı bireysel olarak karşılanmaktadır.

Yarışmaya Katılan ve Yarı Finale Kalan Öğrencilerimiz

 

ADI SOYADI OKULU Sınıfı FİNALİST
KUZEY GÖZÜTOK EVRENSEL KOLEJ 7 56.5/61.5
DERYA BİLECİK EVRENSEL KOLEJ 11 FİNALİST/TÜRKİYE 1.Sİ
ARES KÜÇÜKKELEPÇE EVRENSEL KOLEJ 7 FİNALİST
FATMA LİSA KÜÇÜKKELEPÇE EVRENSEL KOLEJ 4 51.5/56
DURU ZÜLAL GÖKÇE EVRENSEL KOLEJ 11 58/58.5
ELİF DURU TUĞ EVRENSEL KOLEJ 10 37.5/58.5
ATEŞ USLU EVRENSEL KOLEJ 7 58.5/61.5
BELİZ SÖĞÜTKIRAN EVRENSEL KOLEJ 10 47/58.5
TARIK METE ACAR EVRENSEL KOLEJ 10 54/58.5
PERVİN NAZ ÖZKOÇAK EVRENSEL KOLEJ 11 53/58.5
ALMİLA ATEŞ EVRENSEL KOLEJ 5 FİNALİST
CEYDA BARAN EVRENSEL KOLEJ 5 57/57.5

Uluslararası düzenlenen bu yarışmada gösterdikleri üstün başarıdan dolayı dereceye giren öğrencileri Özel Evrensel Eğitim Kurumları Kurucusu Cavit GÜRSOY, Proje Koordinatörü Bülent IŞIK ve Genel Müdürü Semra BÜYÜKAĞAOĞLU kazandıkları üstün başarılardan dolayı kutladılar.

Hippo
Hippo