HERE COMES THE SUN

7 yaş ve üzeri çocuklar, aileler ve okul grupları için hazırlanmış interaktif  sergi.

İŞTE GÜNEŞ – HERE COMES THE SUN, enerji adlı büyük maceraya eğlenceli ve heyecanlı bir giriş sunuyor. Sergi, güneşin sonsuz enerji potansiyelini ve geleceğin enerji kaynağı olarak kullanımını tanıtıyor, ilginç deneyler, interaktif enstalasyonlar, bilgi oyunları ve bilgisayar animasyonları yoluyla hem çocukları hem de yetişkinleri güneşin içine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Sergiye, her yaştan ziyaretçiye hitap eden bir dizi etkinlik eşlik ediyor.

Sergi ağırlıklı olarak 7 -14 yaş arası çocuk ve gençlere yöneliktir. Sınıfların sergiyi ziyareti yaklaşık bir saat sürmektedir. Türkçe veya Almanca olarak serginin tanıtımı yapıldıktan sonra öğrenciler sergiyi kendi başlarına gezebilirler. Her istasyonda olası soruları yanıtlayabilecek bir gözetmen bulunmaktadır.

Sınıf gezileri/gruplar için başvuru gereklidir:

Filiz Gök: fgok@rmk-museum.org.tr

Tel: 0212 369 66 00. Dahili 102 veya 152

İŞTE GÜNEŞ – HERE COMES THE SUN Sergisi, Berlin Humboldt Üniversitesi ve Neues Universum Çocuk Müzesi tarafından hazırlanmıştır. Sergi, Almanya Federal Cumhuriyeti Bilim ve Araştırma Bakanlığı, Kültürlerarası Diyalog ve Anlayış için Ernst Reuter Girişimi kapsamında Goethe-Institut ve Türk-Alman İşadamları Kültür Vakfı tarafından desteklenmektedir.

Adres: Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 – İstanbul
Tel: (0)212 369 66 00 pbx Faks: (0)212 369 66 06