HER YERDE GEOMETRİ ÖĞRENİRİM ÖĞRETİRİM 2

Geometri
Geometri

“HER YERDE GEOMETRİ ÖĞRENİRİM ÖĞRETİRİM 2” TÜBİTAK 4004 Projesi

Değerli Öğretmenlerimiz,
Kırsal kesimde çalışan sınıf öğretmenlerine ellerindeki imkanları kullanarak hazırlayabilecekleri farklı geometri öğrenme ortamları hazırlama bilgisi verilmesi amacıyla Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Mesüde Gülşah DAĞDELEN tarafından yürütülen “HGÖÖ:Her Yerde Geometri Öğrenirim Öğretirim 2”projesi 24-30 Haziran 2024 tarihleri arasında sınıfdışı öğrenme alanlarında gerçekleşecektir. Konaklama Canik ilçesinde bir otelde olacaktır.

Kırsal kesimde çalışan 24 sınıf öğretmenin eğitim göreceği proje TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

Eğitime katılacak öğretmenlerimiz için proje boyunca görevli izinli sayılacaktır.

Eğitime katılmak isteyen sınıf öğretmenlerimizin aşağıdaki linkten 5 Haziran 2024 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Proje Yürütücüsü
Mesüde Gülşah DAĞDELEN
CANİK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Web: Instagram: @4004hgoo

Başvuru form linki: https://forms.gle/gXXftnD3SPJZQurB7

Not: Eğitimle ilgili bilgi için; https://canik.meb.gov.tr/www/her-yerde-geometri-ogrenirim-ogretirim-2-projesi-hakkinda/icerik/1534

Projede Samsun ilçelerinde kırsal kesimde çalışan sınıf öğretmenlerinin sahip oldukları imkanlara uygun olarak farklı öğrenme ortamlarında geometri öğretimi yapabilecekleri farklı etkinlikleri öğrenmeleri, geliştirmeleri ve uygulamaları amaçlanmaktadır. Bu bağlamda sınıf öğretmenlerinin geometri öz yeterlikleri, matematik öğretim yeterlilik inançlarının olumlu yönde değişmesi ve geometri etkinlikleri tasarlama becerilerinin artması beklenmektedir.

Toplam 24 sınıf öğretmeni katılımcının eğitim göreceği eğitim programı TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

Not: Katılımcılar proje boyunca görevli izinli sayılacaklardır.

Proje,   24-30 Haziran 2024 tarihleri arasında , Canik Namiye-Mümin Erol Doğa ve Fen Okulu, Canik Demirci İlkokulu, Samgiad Matematik Okulu, Samsun Kent Müzesi ve Samsun Gazi Kütüphanesinde gerçekleşecektir. Etkinlik süresi her gün 09:00-17:00 arasındadır. Öğle yemeği ve çay molaları verilecektir.

Katılımcıların seçiminde;

–  Kırsal kesimde (köy okullarında) çalışan sınıf öğretmeni olmalarına, (BAŞVURU AZ OLMASI DURUMDA BU ŞART ARANMAYACAKTIR)

-Katılımcıların olabildiğince Samsun ilinin farklı ilçelerden seçilmesine,

-Katılımcıların daha önce TÜBİTAK 4004 kapsamında desteklenen bir eğitim etkinliğine katılımcı olarak katılmamış olmasına,

– Katılımcıların seyahat ve doğa eğitimine engel bir sağlık sorunu olmamasına,

– Katılımcılar arasında cinsiyet ve yaş oranının dengeli olmasına,

-Katılımcıların TÜBİTAK-Araştırma Bilgi Sistemi (ARBİS) Veri Tabanına kayıtlı olmaları ya da başvuru esnasında kayıt olmalarına,

-Katılımcının kadrolu idari görevinin bulunmaması ve aktif olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden öğretmenlerden olmasına dikkat edilecektir.