Her şeyimiz Akıllı !

Bakın bir etrafınıza akıllı olmayan eşya kaldı mı? Telefonumuz, tabletimiz , saatimiz, tahtamız …ve daha nicesi..

Hızla gelişen çağa ayak uydurmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Teknolojik aletlerin ise her gün bir yenisi ekleniyor vitrinlere. Peki çok mu ihtiyacımız vardı bu akıllı aletlere? Ya da şöyle sorayım; teknolojik aletlerimiz akıllanırken , akılsızlaşan bizler mi olduk?

Akıllı aletler hayatımıza girdi gireli çoğumuz onlara bağımlı yaşar hale geldik. Neredeyse onlarsız bir şey yapamaz olduk. Önemli bir randevumuz var ise biz değil de akıllı aletlerimiz aklında tutar oldu randevu saatini..

Düşünün akıllı aletler hayatımıza gireli tembelleşen bizler olmadık mı? Bütün bilgilere erişim o kadar kolaylaştı ki.. Kaçımız kütüphane yollarını tutar olduk acaba? Kaçımız kütüphanenin o tozlu raflarını yutar olduk?

Hep mi kötü bu akıllı aletler? Hayır. İçinizden akıllı aletler sayesinde bilgilere kısa sürede ulaşım sağlandığını söyleyenler olduğunu duyar gibiyim. Peki ya saatlerce elimizden düşürmediğimiz akıllı aletlerle geçen zamanın hesabı ne olacak?

İnsanoğlu olarak bazı şeyleri çok abartıyoruz. Bence akıllı teknolojiler kadar bunların kullanımı ile ilgili eğitimler yaygınlaşsa işte o zaman daha farklı ve daha güzel olur her şey…

Sevgi ile kalın..

                                                                                         Elif ASLAN

Eğitmen

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here