HEM KURTUL HEM EĞLEN

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması

PROJE AMACI: YANGIN ANINDA VEYA BAŞKA BİR TEHLİKE ANINDA İNSANLARIN HIZLI BİR ŞEKİL DE BİNADAN TAHLİYESİNİ SAĞLAMAK.

PROJE HEDEFİ: -YAŞLILAR VE ENGELLİ İNSANLARIN DAHA HIZLI BİNAYI BOŞALTMASINI SAĞLAMAK. -CAN KAYBINI AZALTMAK -DAHA KISA SÜREDE İNSANLARIN BİNAYI BOŞALMASINI SAĞLAMAK.

PROJE ÖZETİ: MAKETİMİZİN ÖNCE ÇİZİMİNİ YAPTIK VE ÖLÇÜLERİNİ BELİRLEDİK. MAKETİMİZİ YAPMAK İÇİN BİR KARTON KUTUYU ALDIK VE ÜZERİNİ RENKLİ KAĞIT İLE KAPLADIK.KAPLADIKTAN SONRA EVİMİZİN ÇATISINI YAPTIK.EVİMİZ TAMAMLANINCA KAYDIRAĞI YAPMAYA BAŞLADIK.A4 KAĞIDINDAN KÜÇÜK KÜÇÜK KESEREK BORUNUN ÜSTÜNDE DONDURDUK VE KAYDIRARAK GÖRÜNÜMÜNÜ OLUŞTURDUK. İNSANLAR VE DİĞER CANLILAR YANGINLARDA DIŞARI DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE BİNADAN ÇIKMASINI SAĞLAYACAK BİR MODEL GELİŞTİRDİK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: GÜNLÜK YAŞANTIMIZDA ÇOK SIK KARŞILAŞTIĞIMIZ YANGINLARI ÖNELEYE BİLECEK BİR SİSTEM OLUŞTURA BİLİRMİYİZ? DİYE DÜŞÜNDÜK VE BUNUNLA İLARKADAŞIMIZLA ARAŞTIRMALAR YAPARAK ÇALIŞMAKMALARA BAŞLADIK. BİR TASARIM YAPARAK PROJEMİZ İÇİN KULLANACAĞIMIZ MAKETİN RESMİNİ ÇİZDİK.DAHA SONRA GEREKLİ YERLERDEN YARARLANARAK MAKETİMİZİ TAMAMLADIK. BU PROJEDE İLK ÖNCE EVİN MAKETİNİ YAPTIK.MUKAVVANIN ÜZERİNE YEŞİL BİR KARTON YAPIŞTIRDIK.YEŞİL KARTONUN ÜZERİNE BAHÇE GİBİ ÇİMENLER ÇİÇEKLER YAPIŞTIRDIK.KAYDIRAĞIMIZI YAPMAK İÇİN İNCE BİR BORUNUN ETRAFINDA A4 KAĞIDINDAN YUVARLAKLAR YAPARAK YAPIŞTIRDIK.EVİMİZE BALKONLAR VE PENCERELER YAPTIK.VE BORUMUZUN RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN SİLİKONLU BOYAYLA BORUYU BOYADIK.EN SON OLARAK KIRMIZI KARTONDAN EVİMİZİN ÇATISINI YAPTIK.MAKET ÜZERİNDE BİLYELER KULLANARAK DENEMELER YAPTIK.BU PROJENİN SAYESİNDE İNSANLARIN YANGINDAN ,DEPREM VE ACİL DURUMLARDA DAHA ÇABUK KURTULABİLECEKLERİ BİR MODEL GELİŞTİRDİK.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin