Hekim ve Eczacı Gözüyle Hayatın Kadrajı

GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye ve Atlas dergisi işbirliği ile ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen tıp doktorlarına yönelik fotoğraf yarışmasının kapsamı genişledi. “Hekim ve Eczacı Gözüyle Hayatın Kadrajı” isimli bu yılki yarışmaya tıp doktorlarının yanısıra diş hekimleri ve eczacılar da katılabilecek.
20 Nisan 2011, istanbul. Geçen yıl hekimlerin büyük ilgisiyle karşılaşan, fotoğraf yarışması nın heyecanı bir kez daha sağlık profesyonellerini sardı. GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye ve Atlas dergisinin birlikte düzenlediği fotoğraf yarışmasında “kadraj” genişliyor. 2 Mayıs 2011 – 5 Ekim 2011 tarihleri arasında başvuruların yapılabileceği yarışmaya bu yıl diş hekimleri ve eczacılar da çektikleri fotoğraflarla katılabilecekler.
Hayatı kendi bakış açılarıyla kadrajlamak isteyen tıp doktorları ve diş hekimlerinin eserleri aynı kategoride, eczacıların eserleri ise ayrı bir kategoride değerlendirilerek ödüllendirilecek. Yarışma için başvurular 2 Mayıs 2011 tarihinde başlıyor. Bu yıl başvuru tarihinin öne çekilmesiyle, katılımcılara Ekim ayına kadar başvurularını rahatça yapabilecekleri yaklaşık 5 aylık bir süre sağlanmış oldu.
Ödüller fotoğraf makinesi
Yarışmada birinciye Nikon D7000+18/105, ikinciye Nikon D5100+18/55, üçüncüye ise Nikon D3100+18/55 makine ödül verilecek. Ayrıca 9 Mansiyon ödülünün sahipleri de birer adet Olympus Tough TG-310 fotoğraf makinesi kazanacaklar.
Yarışmanın sonuçları 26 Ekim 2011’de belli olacak. Sonuçlar ve kazanan eserler Atlas dergisinin Kasım 2011 sayısında ve www.hayatinkadraji.com adresinde kapsamlı bir şekilde yayınlanacak.
Yarışma büyük ilgi görüyor
Geçen yıl ilk kez düzenlenmesine rağmen yoğun ilgi gören yarışmaya Türkiye genelinde 800 hekim 1500’ün üzerinde fotoğrafla başvurmuştu. Jüri, gönderilen birbirinden ilginç ve güzel fotoğraflar arasından seçim yapmakta zorlanmıştı. Bu yıl diş hekimleri ve eczacıların da yarışmaya dahil edilmesiyle katılımın daha da yüksek olacağı tahmin ediliyor.