Healthy Future (Sağlıklı Gelecek) eTwinning Project

MANİSA/ Kırkağaç Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, sınıf öğretmenleri Nalan BALDAN rehberliğinde yürütülen “Healthy Future (Sağlıklı Gelecek) eTwinning projesi ile sağlıklı yaşam konusundaki etkinliklere katılıyorlar.
Kuruculuğunu Osman ÇELİK ve Ayla ÖZTÜRK’ün üstlendiği Healthy Future (Sağlıklı Gelecek) adlı eTwinning projemizde Türkiye’den Nalan BALDAN, Elif CAN ÖZDAMAR, Gülşah KOÇAK SAĞLAM, Lütfiye Burcu KAHRAMAN, Sevda AKYOL, Neşe ERYAŞAR, Tuba ŞAHİN öğretmenlerimiz ve öğrencileri ile Romanya, Yunanistan, Azerbaycan, Makedonya, Gürcistan’dan katılan öğretmen ve öğrenciler yer almaktadır.

Bu proje ile öğrencilerde, başta sağlık olmak üzere spor, temizlik, beslenme vb. kurallarını benimsetmek, bu kuralları kendilerine hayat felsefesi yapmalarını sağlamak amaçlanmıştır.

Projede öğrencilere yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak, obezite ile mücadelede düzenli fiziksel aktivitelere katılımını sağlamak, temizlik kurallarını öğretmek, veli ve öğrencileri sporla tanıştırmak, sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çok çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Şubat ayında bitmesi planlanan proje sayesinde öğrencilerin sağlıklı yaşamayı öğrenmesi, sağlıklı olarak yaşadığı zaman kendisine ve çevresindekilere mutlu bir birey olduğunu göstermesi sağlanacaktır.