Haydi Sanata, Haydi LET’STANBUL 2011’e

Buaralar sadece İstanbullunun dilinde değil, İstanbul’u yaratıcılığıyla ile bütünleştirmek isteyenlerin takibindedir ‘ Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’.

Enstitü, dünyanın dört bir yanından yaratıcılığına güvenen gençlerin uluslararası kapsamda projeler üretmesi, topluma pozitif etki bırakarak farkındalık yaratması amacıyla 2009 yılında kurulan, İstanbul merkezli bir sanat ağıdır.

Pek çok farklı sektör için disiplinlerarası medya çalışmaları yürüten, organizasyonlar için içerik geliştirerek ürünler hazırlayan Yaratıcı Fikirler Enstitüsü; hiyerarşinin olmadığı, ticari kaygının güdülmediği bir oluşum olma özellikleriyle diğer sanat kollektiflerinden dramatik bir biçimde ayrılmaktadır.

Yaratıcı Fikirler Enstitüsü; yaş, cinsiyet, ekonomik durum, eğitim düzeyi, siyasi görüş gibi farklar gözetmeksizin gençlerin uygulanabilir ve yenilikçi fikirler ortaya koymalarını teşvik ederek bu üretimler için uygun ortamı sunmaktadır.

Katılım, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek isteyen herkese açık ve ücretsiz olduğu gibi enstitünün üyelerine 5 Ekim 2011 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek “DYG – Yeni Medya Düzeni Konferansı”nda Yaratıcı Fikirler Enstitüsü takipçilerine %10 indirim sağlandığı gibi birçok ayrıcalığı yaşama olanağı da verilmektedir.

Enstitü, Bahçeşehir Üniversitesi ve NTV’nin desteğiyle Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nün organizatörlüğünde 9-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye’nin ilk deneysel sanat festivali LET’STANBUL 2011, bir hafta sürecek heyecan verici etkinliklerinin açılışını Haliç Camialtı Tersanesi’nde, tersane konserleriyle yapıyor.

9- 15 Eylül 2011’de deneysel sanat etkinlikleriyle İstanbul’a renk katacak enstitü ” minderini kap, sen de 9 Eylü̈l’de Camialtı Tersanesi’ne gel! Bu benzersiz networking fırsatını kaçırma” diyerek izleyicilere sesleniyor.

Ayrıntılı bilgi için; http://www.facebook.com/instituteofcreativeminds