HAYDİ GENÇLER KAMPA!

 

KAMP BAŞVURU DETAYLARI

Bakanlığımız tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 2 Mayıs’ta başlıyor. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek için 24 Mayıs akşamına kadar başvurabilirsiniz.
Başvuru ve değerlendirme detayları şu şekildedir:
– Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dahil bütün ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir.
– Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 7 gündür. Kamplar 14 Haziran – 11 Eylül tarihleri arasında 10 dönem olarak yapılacaktır.
– Kamplara başvurular 02-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında genclikkamplari.gsb.gov.tr ve facebook.com/GenclikKamplarisayfalarından adreslerinden gençler tarafından on-line olarak yapılacaktır.
– Online başvuru yapma imkanı bulunmayan gençlerin gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır.
– Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile deniz ve doğa kamplarına sadece birer kez katılabilecektir.
– Şehit ve gazi yakını (kardeş ve çocuk), aile geliri 1000 Türk Lirasının altında olan ve ortaöğretimde okuyup 2015 eğitim öğretim dönemi içerisinde takdir belgesi olan gençlere öncelik verilecektir. Bu durumu on-line başvuru esnasında beyan edenler kesin kayıt yaptırmak için gençlik merkezine geldiklerinde bu belgeleri ibraz edeceklerdir. Belge ibraz edemeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden atama yapılacaktır.
– Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Gençlik kamplarına katılmaya hak kazananların listesi başvuruların bitiş tarihinden sonra yayınlanacaktır. Listede isimleri bulunanların, kesin kayıt yaptırmak için başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 10 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir.
– Kamplara aşağıda belirtilen yaş gruplarına göre başvuru yapılabilecektir.

• 12-13 yaş grubu (2002-2003 doğumlular) kızlar deniz kamplarına,
• 14-22 yaş grubu (1993-2001 doğumlular) kızlar doğa kamplarına,
• 12-15 yaş grubu (2000-2003 doğumlular) erkekler deniz kamplarına,
• 16-22 yaş grubu (1993-1999 doğumlular) erkekler doğa kamplarına başvuru yapabilir.

– Yaş gruplarının belirlenmesinde, yıl baz alınacak, ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır.
– Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
– Kamp yerlerini görmek ve kamp katoloğunu incelemek aşağıdaki linkleri tıklayın.

• http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/FlyCamVideos.aspx
• http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Katalog/

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 2 Mayıs’ta başlıyor. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek icin 24 Mayıs akşamına kadar başvurabilecek.

14 Haziran -11 Eylül tarihleri arasında 10 dönem olarak gerçekleştirilecek kamplar için başvurular online olarak alınacak.

Başvurular; www.genclikkamplari.gsb.gov.tr ve facebook.com/GenclikKamplari sayfalarından yapılabilecek.

12-22 yaş aralığındaki tüm gençlerin başvurabileceği kamplara katılacakların bütün ihtiyaçları bakanlık tarafından karşılanacak. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmetleri verilecek.

Gençlik kampları arasında yer alan 9 doğa kampı; Antalya (Duacı Gençlik Kampı), Bolu (Aladağ Gençlik Kampı), Kaman (Hirfanlı Gençlik Kampı), Trabzon (Düzköy Gençlik Kampı), Kastamonu (Yolkonak Gençlik Kampı), Manisa (Kırkağaç Şehzadeler Gençlik Kampı), Osmaniye (Aslantaş Gençlik Kampı) ,Samsun (Nebiyan Gençlik Kampı) ve Van’da (Gevaş Gençlik Kampı) bulunuyor.

Deniz kampları ise Aydın (Kuşadası Davutlar Gençlik Kampı), Hatay (Arsuz Uluçınar Gençlik Kampı) ve Samsun’da (19 Mayıs Gençlik Kampı) düzenlenecek. Ayrıca Mersin Silifke’de 5 kamp gerçekleştirilecek.

Gençler; hayatları boyunca unutamayacağı 7 günü yaşamak adına detaylı bilgi için; facebook.com/GenclikKamplari – www.genclikkamplari.gsb.gov.tr, twitter/gsbgenclikkampi ve instagram/gsbgenclikkampi adreslerini takip edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.