Haydi Biraz Oynayalım Eğitici Oyuncak Yarışması

Haydi Biraz Oynayalım Eğitici Oyuncak Yarışması

Amaç Bir eğlence aracı gibi görülen oyuncak çocuğun hayal dünyası ve gerçek dünya arasında bir köprü işlevi görür. Oyun ve oyuncak özellikle okul öncesi dönemde çocuğun çevresini tanıması, duygu ve düşüncelerini, hayallerini ve bu doğrultuda kendisini ifade edebilmesi için en etkili ve uygun dildir. Oyuncaklar çocuğun toplum ve çevreyle olan ilişkilerini düzenleyen eğitim araçlarıdır. Oyuncaklar, gelişim basamakları boyunca, çocuğun hareketlerine düzen getiren, zihinsel, bedensel, psiko-sosyal gelişmelerine yardımcı olan hayal gücünü ve yaratıcı yeteneklerini  geliştiren oyun malzemeleridir. Bu yarışmanın amacı çocuk gelişiminde etkisi olan eğitici oyuncakların tasarlanmasına ve her yerde, her zaman bulunabilecek malzemelerle her ortamda oyuncak üretimine öncü olmaktır.

Yarışma Kuralları 1.Yarışmamız ulusal ve uluslararası katılıma açıktır. Her yaş ve meslekten ilgililer yarışmaya katılabilir. 2.Oyuncaklar 0-6 yaş için hazırlanmış eğitici oyuncaklar olmalıdır. 3.Yarışmaya katılan oyuncaklar  hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. 4.Oyuncaklar  ile ilgili bilgiler ve görseller “Oyuncağınızı Gönderin” sayfasında yer alan form doldurulduktan sonra kargo  ile iletişim  sayfasındaki adrese  gönderilmelidir. 5.Ayrıca eğitici oyuncakların asılları Yrd. Doç. Dr. Hikmet Zelyurt’a (İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi B Blok Kampüs/ Malatya adresine) kargo ile gönderilmelidir. 6.Son başvuru tarihi: 10 Mart 2013 tarihidir. 7.Sonuçların resmi duyurusu 10  Nisan 2013 tarihinde yarışmanın web sayfasında ilan edilecektir. 8.Ödüller 23 Nisan 2013  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nda takdim edilecektir. Dereceye girenlere, sonuçların açıklandığı gün ve saatte hazır olabilmeleri için ayrıca şahsen duyurulacaktır. 9.Kişiler sadece bir eğitici oyuncak ile katılabilir. 10.Şartnameye uymayan katılımcıların eğitici oyuncakları değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır. 11.Yarışmaya katılan eğitici oyuncaklar ile ilgili bilgiler gerek görüldüğü takdirde, telif hakları İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı’nda olmak kaydıyla katılımcının adıyla yayımlanacaktır. 12.Değerlendirme kurulunda görev alan kişiler ve bu kişilerle birinci dereceden kan bağı olanlar yarışmaya katılamazlar. 13.Eğitici oyuncaklarının tanıtımının  yazımında TDK Yazım Kılavuzu’na uyulmalıdır. 14.Eğitici oyuncaklar milli ve manevi değerlere ve genel ahlak ile insanlık ilkelerine uygun olmalıdır. 15.Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılacaktır.

16.Ödül olarak;  Birinciye:   3.000 Türk Lirası, İkinciye:     2.000 Türk Lirası, Üçüncüye:  1.000 Türk Lirası,   Barış Manço Mansiyon Ödülü: 500 Türk Lirası verilecektir.   Yarışmayla ilgili sorularınız için İletişim Bilgileri menüsündeki bağlantıları kullanabilirsiniz.

İletişim Bilgileri e-posta   haydibirazoynayaliminonu.edu.tr haydibirazoynayalimyandex.com   Kargo Adresi: Yrd. Doç. Dr. Hikmet Zelyurt  İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi B Blok  Elazığ Yolu 15. km. 44280 Kampüs/ MALATYA   Telefon: +90 422 377 44 88 +90 544 900 45 44

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin