Haydarpaşa Lisesi Fotoğrafçılık Kulübünden Heyecan Verici Yarışma!

Haydarpaşa Lisesi
Haydarpaşa Lisesi

Haydarpaşa Lisesi Fotoğrafçılık Kulübü, bu yıl geleneksel fotoğraf yarışmasının temasını “Liseli Gözünden Zıtlık” olarak belirledi. Yarışmaya katılmak isteyen tüm lise öğrencilerini bu heyecan verici temaya uygun fotoğraflarını çekmeye ve 20 Mayıs 2024 tarihine kadar kulübe teslim etmeye davet ediyor.

Türkiye Fen Liseleri Taban Puanları için sayfamızı ziyaret ediniz.

Haydarpaşa Lisesi Liselerarası Fotoğraf Yarışması

Yarışma Kapsamı ve Katılımcılar

İl genelindeki Resmi Anadolu Liseleri, Resmi Fen Liseleri, Resmi Anadolu İmam-Hatip Liseleri, Resmi Sosyal Bilimler Liseleri, Özel Fen Liseleri, Özel Anadolu Liseleri ve Özel Sosyal Bilimler Liselerinde öğrenim gören öğrencileri

Genel Katılım Şartları

● Yarışma başvuru sürecinde İstanbul’da bir lisede örgün olarak eğitim alan öğrencilere açıktır.

● Yarışmaya renkli ya da siyah beyaz; dijital yollarla manipüle edilmiş ya da edilmemiş tüm fotoğraflar kabul edilmektedir.

● Fotoğraflar sadece dijital formatta kabul edilip değerlendirilecektir, fotoğraf baskısı kabul edilmeyecektir.

● Yarışmaya katılım ücretsizdir.

● Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 adet fotoğrafla katılabilir.

● Fotoğraflar JPEG formatında, kısa kenarı en az 2400 piksel olmalıdır.

● Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi, kısa kenar en az 2400 piksel, uzun kenar en fazla 3600 piksel kaydedilmelidir. Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası 2 MB’den küçük olmamalı, 4 MB’yi geçmemelidir.

● Haydarpaşa Lisesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

● Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

● Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.

● KATILIMCILAR KABUL EDİLİRKEN, Haydarpaşa Lisesi kulüp başkanı ve yardımcıların tarafından, gelen başvuru e-postaları incelenir. Yarışmacılar istenen ekleri eksiksiz olarak bir e-postada göndermiş olmalıdır. Yarışmacılar en fazla üç fotoğraf ile yarışmaya katılım sağlayabilir. Başvuru ekleri eksiksiz olmalı, fotoğraf sayısı üçü geçmemelidir. Bu kurallara uymayan yarışmacı e-postaları yarışma dışı bırakılır. Belgeleri tam olan ve şartnameye uyan başvurular jüri üyelerimiz tarafından, etik kurallara uygun olacak biçimde jüriler fotoğraf sahiplerinin adını görmeden, değerlendirilir.

Eserlerin, Nereye ve Nasıl Gönderileceği?

Yarışmaya katılmak için fotoğrafların başvuru tarihleri içerisinde fskhaydarpasa@gmail.com adresine e-posta ile gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru Bitiş Tarihi ve Saati

20 Mayıs 2024 Pazar

Saat 23.59’a kadar e-postanın ulaşmış olması gerekmektedir.

Başvuru Yeri

Etkinliğe yapılacak tüm başvurular çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Başvuruların tamamı fskhaydarpasa@gmail.com üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Usulü

Başvuru formu, şartname ile birlikte katılımcılardan ıslak imzalı olarak teslim alınarak okul idaresinde muhafaza edilecektir.

Sonuçların Açıklanacağı Tarih

25 Mayıs 2024 13.00

Sonuçların Açıklanacağı Yer

https://www.instagram.com/haydarpasa_fsk/

Yarışma Sonuçlarına İtirazın Nasıl Yapılacağı?

Katılımcılar e-posta adresi üzerinden veya Haydarpaşa Lisesine gelerek ekteki dilekçe örneğine göre itirazda bulunabilir.

Ödül Verilecek Kişiler ve Ödül Miktarı ile Özellikleri

Kurum, kuruluş, firma, marka ve kişi reklamını veya tanıtımını ön plana çıkaran ödül verilmeyecektir. Herhangi maddi bir ödül verilmeyecek, onun yerine her katılımcıya sertifika dağıtımı yapılacak, ilk üçe giren katılımcılara plaket takdim edilecektir.

Ödüllerin Nasıl Verileceği?

Ödüller okul yönetimi tarafından sahiplerine ödül töreninde takdim edilecektir. Seçici Kurul üyelerinin yarışmada ilk üçe giren fotoğrafların dışında, Özel Mansiyon Ödülü verme hakkı saklıdır.

Ödül Töreni Tarihi ve Saati

25.05.2024 / 13.00

Ödül Töreni Yeri

https://www.instagram.com/haydarpasa_fsk/hesabından bildirilecektir.

İletişim Telefon

+90 (216) 325 59 87

İletişim e-posta adresi

haydarpasalise@gmail.com

İletişim Adresi

Anadolu Yakası, Merdivenköy, 34732 Kadıköy/İstanbul

İnternet Sayfası 

https://haydarpasalisesi.meb.k12.tr/

Sosyal Medya Hesabı 

https://www.instagram.com/haydarpasa_fsk/

Haydarpaşa Lisesi Etkinlik / Yarışma Şartları

· Yarışma başvuru sürecinde İstanbul’da bir lisede örgün olarak eğitim alan öğrencilere açıktır.

· Yarışmaya renkli ya da siyah beyaz; dijital yollarla manipüle edilmiş ya da edilmemiş tüm fotoğraflar kabul edilmektedir.

· Fotoğraflar sadece dijital formatta kabul edilip değerlendirilecektir, fotoğraf baskısı kabul edilmeyecektir.

· Yarışmaya katılım ücretsizdir.

· Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 adet fotoğrafla katılabilir.

· Fotoğraflar JPEG formatında, kısa kenarı en az 2400 piksel olmalıdır.

· Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi, kısa kenar en az 2400 piksel, uzun kenar en fazla 3600 piksel kaydedilmelidir. Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası 2 MB’den küçük olmamalı, 4 MB’yi geçmemelidir.

· Haydarpaşa Lisesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

· Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

· Yarışmacı fotoğraf dosyalarına kendisi için belirlediği bir rumuz ve numaraları ile isimlendirerek göndermelidir. (Örnek: Rumuz-1, Rumuz-2, Rumuz-3 gibi). Dosya adının uzunluğu 16 karakteri geçmemelidir.

· Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.

Değerlendirme Kriterleri

Yarışmaya gönderilecek eserler seçici kurul tarafından üç kritere göre değerlendirilecektir:

1. Konuya uygunluk: Çekilen fotoğrafın ilan edilen konuya uygun olup olmadığının değerlendirilmesi.

2. Yaratıcılık: Çekilen fotoğrafın konuyu klişelerden uzak ve yaratıcı bir biçimde yorumlayıp yorumlayamadığının değerlendirilmesi.

3. Estetik boyut: Çekilen fotoğrafın teknik açıdan yeterli olup olmadığının değerlendirilmesi ve estetik güzellik açısından kullanılan estetik yaklaşımın esere değer katıp katmadığının belirlenmesi.

Haydarpaşa Lisesi Değerlendirme kriterlerinin ağırlığı konusunda Seçici Kurulun karar verme hakkı saklıdır.