Hayata Artı

“Hayata Artı” Başvuruları Başladı

 

Coca-Cola Hayata Artı Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Yaşama Dair Vakıf (YADA) işbirliği ile yürütülen “Hayata Artı” Gençlik Programı’nın 2011 – 2012 dönemi için proje başvuruları başladı. 18 – 30 yaş arasındaki gençler, su kaynakları ve orman konularından en az birine odaklanan çevre projelerine destek almak üzere Hayata Artı Gençlik Programı’na başvurabiliyor. www.hayataarti.org web sitesinde yer alan form aracılığıyla yapılan proje başvuruları için son tarih 6 Haziran 2011.

 

Coca-Cola Hayata Artı Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Yaşama Dair Vakıf (YADA) tarafından yürütülen “Hayata Artı” Gençlik Programı’nın 2011 – 2012 dönemi ön başvuruları başladı. 18 – 30 yaş arasındaki gençlerin www.hayataarti.org web sitesi üzerinden yapabileceği proje başvurularının, orman ve su kaynakları konularından en az birine odaklanması, özgün, yaratıcı ve sürdürülebilir bir proje fikrine sahip olması gerekiyor. Proje başvuruları bir sivil toplum kuruluşu ile yapılabiliyor ve projelerin üniversite, kamu kuruluşları ve yerel yönetim işbirliklerini kapsaması büyük önem taşıyor. Ön başvuru süresi 6 Haziran 2011 tarihine kadar devam ediyor.

Ön Elemeyi Geçen Projeler “Hayata Artı” Buluşması’na Davet Ediliyor

Türkiye’nin dört bir tarafından yapılan başvurular özenle değerlendiriliyor. Ön başvurular sırasında, proje fikrinin kısa ve özlü biçimde anlatılması bekleniyor. Teknik kurul tarafından değerlendirilen proje başvuruları arasından başarılı bulunan fikirlerin sahipleri “Hayata Artı” Buluşması’na davet ediliyor. Bir hafta süren bu çalışmalarda gençler bir araya gelerek projelerini atölye çalışmalarında diğer gençler ve uzmanlarla birlikte geliştiriyor. Gençler atölye çalışmalarında elde ettikleri bilgi ve yeni fikirlerle hazırladıkları proje önerileri ile ana başvurularını yapıyorlar. Ana başvuruların seçici kurul tarafından değerlendirilmesinin ardından desteklenecek projeler belirleniyor. Projeler kapsamına göre 5 ile 50 bin dolar arasında maddi destek alıyorlar.

Bugüne Kadar 52 Proje Hayata Geçirildi

2005 yılında oluşturulan “Hayata Artı” Gençlik Programı kapsamında bugüne kadar, Trabzon, Kocaeli, Kırklareli, Van, Mardin, Siirt, İstanbul, Mersin, Bursa, Adana, Konya, Kahramanmaraş, Batman, İzmir, Mersin, Bitlis, Hakkâri, Şırnak, Çankırı, Ankara, Amasya, Erzurum, Manisa, Balıkesir, Antalya, Kırşehir, Uşak, Kütahya, Muğla, Isparta, Artvin, Diyarbakır, Hatay, Elazığ illerinde toplam 52 proje hayata geçirildi.

2011 – 2012 Dönemi Başvuru Takvimi:

Ön başvurular için son tarih: 6 Haziran 2011

Ön başvuru sonuçlarının açıklanması: 20 Haziran 2011
“Hayata Artı” Buluşması: 3-9 Temmuz 2011
Ana başvurular için son tarih: 1 Ağustos 2011
Ana başvuru sonuçlarının açıklanması: 15 Ağustos 2011

Sözleşme dönemi: 22 Ağustos-1 Eylül 2011           

 

Başvurular ile ilgili sorularınız için: [email protected]