Hayat Sende Derneği Eğitim Bursu ile Güçlendirme Bursu

Eğitim Bursu
Eğitim Bursu

Her yıl olduğu gibi bu yıl da #HayatSende olarak devlet koruması altında kalan ve korumadan ayrılan çocuk ve gençlerin eğitim süreçlerini desteklemeye devam ediyoruz.

Koruma altında yetişen çocuk ve gençlerin hayata güçlü bir şekilde atılabilmesi için desteğinize ihtiyaç var.

2022-2023 yılı burs başvurularımız açıldı!

Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için burslar vermektedir.

Burs verilen öğrenciler 4 yıl boyunca desteklenmektedir. Hayat Sende Derneği 2022 yılına kadar 340 gence burs desteği sağlamıştır. Burs verilen öğrencilere ayrıca mentorluk ve koçluk programları ile destek verilmekte ve her yıl düzenlenen kamp ile gençlerin ağ oluşturması sağlanmaktadır.

Hayat Sende Derneği koruma altındaki çocuk ve gençler için Eğitim Bursu ile Güçlendirme Bursu programı olmak üzere iki çeşit burslama yöntemi kullanmaktadır.

Eğitim Bursu, her akademik yıl için Kasım-Haziran ayları arasında aylık olarak verilmektedir. Eğitim bursu halen koruma altında bulunan ve korumadan ayrılmış üniversite öğrencilerine sağlanmaktadır. Amaç koruma altında yetişen gençlerin eğitim hayatlarını desteklemektir.
Güçlendirme Bursu, her yıl koruma altında yetişmiş 3 kişiye sosyal hayata uyum, iş piyasasına erişim ve kişisel gelişimlerini destekleyecek tek seferlik burs desteği sağlanmaktadır. Güçlendirme Bursu’nda amaç koruma altında yetişmiş bireylerin gelişimlerini ve güçlenmelerini desteklemektir.
Burs miktarı, Hayat Sende Gençlik Akademisi Yönetim Kurulu tarafından her yılın bütçesi hazırlanırken ortaklaşa kararlaştırılacaktır. Destekçilerin mali yardımlarına göre Bursiyer sayısı yine Yönetim Kurulu kararı ile artırılabilecektir. Burs verilecek bursiyerler Hayat Sende Derneği Burs Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Komisyon, başvuruları isimsiz olarak görmekte, puanlama yöntemi ile değerlendirmelerini sunmaktadır.

UYARI

Devlet koruması altında kalmamış olan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
Eklenecek belgelerin eksik olması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

2022-2023 BURS BAŞVURULARI AÇILDI. BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
2021-2022 DÖNEMİNDE 540 BURS BAŞVURUSUNDAN 77 GENCE HAYAT SENDE DERNEĞİ BURS DESTEĞİ SAĞLAMIŞTIR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 + 17 =