HAYAT DA, YARIŞMA DA EVE SIĞAR RESİM YARIŞMASI

RESİM YARIŞMASI
RESİM YARIŞMASI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Sosyal izolasyon gereği evde kalmamız gereken bugünlerde öğrencilerimiz evlerinde internet ve televizyon vasıtasıyla eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyorlar. Boş kalan zamanlarında ise çocuklarımız çeşitli aktivitelerle günlerini değerlendirmeye çalışıyorlar.

OSMANİYE BELEDİYESİ

HAYAT DA, YARIŞMA DA EVE SIĞAR

RESİM YARIŞMASI

Biz de Osmaniye Belediyesi olarak “Hayat Eve Sığar” sloganından hareketle ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz arasında HAYAT DA, YARIŞMA DA EVE SIĞAR isimli resim yapma yarışması düzenleyerek çocuklarımızın daha kaliteli bir zaman geçirmelerine katkı sağlarken normal hayatta yapabildiğimiz etkinlik ve yarışmaların yapılabileceğini kısacası hayatın eve sığabileceğini göstermeyi hedefledik.

Yarışmanın Konusu: Evde geçirdiğiniz süreçte hissettikleriniz, duygularınız, düşünceleriniz. Hayat eve sığar sloganından hareketle…
Yarışma Kategorileri: Üç kategoride yapılacaktır. İlkokullar (1-2 sınıflar), ilkokullar (3-4.sınıflar) ve ortaokullar
Yarışmaya katılabilecekler: Osmaniye merkez ve merkez köylerde eğitim gören öğrenciler
Çizdiğimiz resim için kurallar: Resimleri çizerken herhangi bir kısıtlama yoktur. İstenilen boyda bir kâğıda, istenilen boya ile resimlerinizi çizebilirsiniz. Resimlerinizi çizerken kimseden yardım almadan yapmanız gerekmektedir.
Yarışmaya nasıl katılabilirim: Çizdiğiniz resimlerin fotoğrafını düzgün bir şekilde çekerek hayatevesigarosmaniye@osmaniye-bld.gov.tr mail adresimize göndereceksiniz. Resim kâğıdının üzerine herhangi bir isim yazmayacaksınız. Maille fotoğrafı gönderirken sadece telefon numaranızı ve kaçıncı sınıf öğrencisi olduğunuzu yazacaksınız. Kesinlikle isminizi ve okulunuzu yazmayacaksınız. (örnek: 05………… ve 2.sınıf) şeklinde. Jüri resmin kime ait olduğunu, hangi okuldan olduğunu bilmeyecek. Dereceye giren resimler belirlendikten sonra iletişim numaranızdan sizlere ulaşılacak.
Yarışmanın Süresi: Yarışmaya başvurular 8 Nisanda başlayıp 20 Nisanda sona erecektir. Dereceye girenlerin ödülleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını kutladığımız günde evlerinde çocuklarımıza takdim edilecektir.
Ödüller: Yarışmada dereceye girenlere aşağıdaki hediyeler verilecektir. Ayrıca ilk ona giren (ilk üç hariç) öğrencilerimize satranç takımı hediye edilecektir.
İLKOKUL (1-2.SINIFLAR) KATEGORİSİ

Akıl Oyunları Seti ve madalya
Hikâye Kitabı Seti(12 kitaplık) ve madalya
Hikâye Kitabı Seti (12 Kitaplık) ve madalya
İLKOKUL (3-4.SINIFLAR) KATEGORİSİ

Akıl Oyunları Seti ve madalya
Hikâye Kitabı Seti(12 kitaplık) ve madalya
Hikâye Kitabı Seti (12 Kitaplık) ve madalya
ORTAOKULLAR KATAGORİSİ

Dünya Klasikleri Seti (Bez Ciltli)
Ders ve Deneme Seti (12 Kitaplık)
Ders ve Deneme Seti (12 Kitaplık)