Hayallerini Bilimle Buluştur Bilim Şenliği

Bilimle
Bilimle

Hayallerini Bilimle Buluştur Bilim Şenliği

Projemiz Hakkında

Hayaller geleceğe ilişkin görüntülerdir. Önce zihinde canlandırır, sonra dış dünyada var ederiz. Bu, hem kısa dönemde; hem de sonsuza varan gelecekte yaşamı değiştirmeye yardımcıdır. Öğrencilerin, velilerin teknolojinin hızla geliştiği, bilgiye erişimin kolaylaştığı bir dünyada hazır bilgileri kullanmak yerine hayal etmelerine, bir anlamda geleceği tasarlamalarına ve bu tasarımda bilimi kullanarak zihinlerinde yeni ufuklaraçmak projemizin beklenen hedefleri arasındadır. Tüm bunları gerçekleştirmeye çalışırken toplumun bilimden korkmaması, bilime ve bilim insanına saygı duyması, belki de hayatında ilk defa böyle bir çalışmada yer alacak öğrencileri bilimsel çalıştırmaya yönlendirmek ve bilim alanlarında kariyer yapmasının tohumlarını atmak bu proje ile mümkün olabilecektir.

Şenlik kapsamında gerçekleşecek olacak atölyeler kapsamında öğrencilerin kendileri de hayal ettikleri farklı fikirleri bilimsel öğelerle birleştirerek deneyimleme fırsatı bulacaklardır. Bunları gerçekleştirirken de eğlenceli bir ortamda bilim insanları ve alan uzmanlarıyla iç içe olarak interaktif-etkileşimli etkinlik süreçlerine dahil olacaklardır.

Bunların yanı sıra şenlik kapsamında İstanbul Bilsem öğrencilerinin bir yıl boyunca ürettikleri bilimsel projeler sergilenecektir. Böylece, hem projeyi yapan öğrenci projesi ni geniş kitlelere ulaştırma fırsatı yakalamış olacaktır hem de sergiyi gezen toplumun bireylerinde farkındalık yaratılacağı düşünülmektedir.

Dr. Başak KÖK
Proje Yürütücüsü

Çağrılı Konuşmacılar

Esra KANLI – Zeka ve Yaratıcı Düşünce
İhsan BOZANOĞLU – Akademik Motivasyon
Tuğba GÜRKÖK – Gen Haritamız

Detay ve program bilgisi için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin