HAYALLERİM 3D DE SAKLI

Proje Hedefi: Bildiğimiz gib her çocuk kitap okumayı sevmez. Bence hem Milletçe daha bilinçli olalım ve Ülkemiz kalkınsın. Çocuklar kitap okurken çok yazı olduğu için sıkılıyorlar. Daha fazla görsel olmasını istiyorlar. Benim tasarladığım 3D kitap ile okumayı daha çok sevecekler.

Proje Amacı: Çocuklara kitap okumayı sevdirmek, Ülkemizi kalkındırmak, halkımızı bilinçlendirmek, eğitim seviyemizi güçlendirmek.

Proje Özeti: Her geçen gün eğitimin ve okumanın azaldığı ülkemizde, insanlarımızın sıklıp okumadıkları kitapları daha eğlenceli hale getirmek.

Gerçekleştirilen Faaliyetler: Bir kartona projenin bilgileri yazıldı. 3D gözlük yapıldı. Maket olarak 3D kitap yapıldı.

Kullanılan Yöntemler: Projenin amacı, anlatımı, nasıl yapılabilir gibi şeyler bilgilere göre yazıldı. Bu bilgilere bakılarak 3D kitap ve gözlük yapıldı.

Ulaşılan Sonuçlar: Okulumuzda yaptığımız gözlem ile birlikte okulumuzun %90?ı bu projeyi beğendi. Proje desteklendi. %95?i ise baktıkları kitap maketi ile böyle bir proje olsa okumayı çok severiz dediler.

Sonuçların Değerlendirilmesi: Okulumuzun Öğrencileri buprojeye bakarak okumanın daha zevkli olacağını, artık günde 10-15 kitap okuruz diye söylediler.

Kaynaklar: www.toplumdüsmani.netwww.maxi3d.net

Projenin Takvimi: Ekim: Projenin amacı, nasıl yapılır, nelerden oluşuyor gibi bilgiler yazıldı. Kasım: maket ve gözlük yapıldı. Aralık: bilgiler kontrol edildi. Ocak: Okulumuzdaki Öğrencilere maket ve gözlük hakkında danışıldı, görüşleri alındı.

Proje Bütçesi:

1- Karton : 25 Krş.

2- Gözlük : 15 TL

3- Renkli Boya : 5 TL

4- Defter : 4 TL

5- Diğer Malzemeler : 10 TL

Destek Alınan Kişi ve Kurumlar:

1- Yeniyalı Fahri KORUTÜRK İlkokulu

2- Deniz YILMAZ (Fen ve Teknoloji Dersi Öğretmeni)
Bu Benim Eserim Proje Yarışması
Bilim Şenliği Projeleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin