HAYALİMDEKİ TATİL RESİM YARIŞMASI

Çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirerek, farklı düşünme, hayal kurma, orijinallik ve sezgi gibi önemli kişilik gelişim noktaları doğrultusunda çocukların uçsuz bucaksız hayal dünyalarına bir kapı aralamaktır.

YARIŞMA KONUSU VE TEKNİĞİ
• Yarışmanın konusu “ Hayalinizdeki Tatil” olarak belirlenmiştir.
• Yarışmaya katılacak olan çocuklardan kendi düşünsel dünyalarında tasavvur eden “tatil” kavramını resmetmeleri istenmektedir.
KATILIM TARİHLERİ : 1 Kasım 2011 – 30 Kasım 2011

KATILIM KOŞULLARI
1. Yarışmaya 7 ve 12 yaş arası öğrenciler başvuracaklardır. 7-8 yaş, 9 – 10 yaş ve 11- 12 yaş olmak üzere üç ana grupta değerlendirme yapılacaktır.
2. Yarışmaya katılacak resimler yarışma konusu ve tekniği kısmında belirtilen konuları içermelidir.
3. Bir öğrenci en fazla bir adet resim ile yarışmaya katılabilir.
4.  Resimlerde Kuru Boya, Sulu Boya ve Pastel Boya teknikleri kullanılacaktır. Kullanılacak resim kağıdının kısa kenarı 35 cm. uzun kenarı ise 50 cm. olmalıdır.
5. Yarışmaya gönderilen resimlerin arkasında katılımcıya ait isim soyad doğum tarihi okul bilgisi ve velisine ait isim soyad adres ve telefon bilgisi bulunmak zorundadır.
6. Başvurular düzenleyici şirket adına PK 87 34361 Şişli İstanbul adresine  posta yolu ile yapılacaktır.
7. Ulusal aşamada tüm eserler incelenecek olup, her sınıf kategorisinde Türkiye birinciliği,ikinciliği ve üçüncülüğüne layık görülen eserler İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nde ilan edilecek ve ödülleri takdim edilecektir.
8.  Yarışmaya katılan resimler geri verilmeyecek ve resim sahibi herhangi bir hak iddia edemeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın,  istendiği takdirde Yarışmayı düzenleyen kuruluş ve sponsor kuruluşlar tarafından kurumsal tanıtım çalışmalarında kullanılabilecektir.
9.Yarışmaya katılan resimlerin daha önce bu yarışmaya yada herhangi bir başka yarışmaya katılmamış olması gerekmektedir.

YARIŞMADA DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAK RESİMLER
• Temel değerler ile örtüşmeyen ve yarışma konusu dışındaki konuları kapsayan resimler,
• Altında imzası bulunan öğrenciye ait olmayan resimler,
• Başvuru tarihinden sonra teslim edilen resimler,
• TC. Anayasası, Milli Eğitim Temel Kanunu’na ve diğer yasalara aykırılık teşkil eden eserler,
 jüri tarafından değerlendirme dışı bırakılır.

ÖDÜLLER
Yarışmada dereceye girecek öğrencilere verilecek ödüller.
• 3 Kategorideki 1.lik ödülü Paris – Disneyland Turu. (2012 yılı Temmuz ayı dâhilinde Bir Yetişkin yanında bir Çocuk, Jolly Tur rehberliği ile. )
• 3 Kategorideki 2.lik ödülü Yurtiçi Tatil  (Nisan – Mayıs 2011 Döneminde SuSesi Luxory  Resort otellinde 3 gece İki yetişkin yanında Bir Çocuk )
• 3 Kategorideki 3. lük Ödülü Kültür Turu ( 2012 yılı Temmuz ayı dâhilinde 2 gece 3 gün hafta sonu İstanbul Çıkışlı Kültür Turu ( Kapadokya, Pamukkale ya da Kuzey Ege, Bir Yetişkin Yanında Bir Çocuk, Jolly Tur rehberliği ile.
3 Kategoride MinikA Özel Ödülü
DİĞER HÜKÜMLER
1. Düzenleyici firma gerektiğinde yarışmacı bilgilerini ilgili okullardan teyit etmek amacı ile   okullarından bilgi isteyebilecektir.
2. Yarışma sonucu hak edilen ödüller belirlenen süreler dışında kullanılamaz.
3. Süresinde kullanılmayan ödüller ile ilgili olarak yarışmacılar hak talebinde bulunamaz.
4. Kazanılan ödüller nakit para ya da farklı bir hizmete dönüştürülemez.
5. 1. lik ve 3. lük ödüllerinde programa katılımlar İstanbul ile başlar. İstanbul dışından
 yarışmayı kazananların İstanbul’a ulaşım yükümlülükleri kendilerine aittir.
6. 3.lük ödülünü  kazanan yarışmacı dilediği takdirde tura, turun başlangıcı olan şehirden katılabilecektir. Extra harcamalar ödül kapsamında değildir.
7. 2.lik ödülünde otele ulaşım yükümlülüğü kazanan yarışmacıya aittir. Ödüle konu konaklama otel konsepti ile sınırlıdır.
8. 1.lik ödülüne vize işlemleri ve programdaki Disneyland  harici extra turlar dahil değildir. Kazanan yarışmacının ailesi gerekli vize işlemlerini yürütmekle yükümlüdür.

GENEL HÜKÜM
• Yarışmaya resim gönderen tüm öğrenciler yukarıda yazılı olan hüküm ve kuralların
 tamamını kabul etmiş sayılır.

Hayalindeki Tatil Resim Yarışması