HATİCE LOKMANOĞLU VE ÖĞRENCİLERİ NESLİ TÜKENMİŞ HAYVANLAR eTwinning PROJESİNDE

12 Mart ilkokulu sınıf öğretmeni Hatice Lokmanoğlu 2 yıldır öğrencileri ile birlikte katıldığı eTwinning projelerinden birine bir yenisini daha ekledi. NESLİ TÜKENMİŞ HAYVANLAR (EXTINCT ANIMALS)projesi 10 Türk 2 Romanyalı öğretmen ve ilköğretim 1.kademe öğrencilerinin dahil olduğu hem eğlenceli hem öğretici bir proje olduğunu kanıtladı.

 

12 öğretmen ve 160 öğrenci üyesi olan NESLİ TÜKENMİŞ HAYVANLAR (EXTINCT ANIMALS) projesinde pek çok Web2.0 ve yeteneklere yönelik çalışmalara yer verildi. “Projemiz ,nesli tükenmiş hayvanları çocukların tanıyıp, hayatlarında hiç görmedikleri, isimlerini dahi duymadıkları bu hayvanların niye artık Dünya’da olmadıkları konusunda onlarda farkındalık oluşturmak ve bu bilinçlenmeyle nesli tükenmekte olan hayvanlar konusunda ne yapılabilir bunu düşünmelerini ve geleceğimizi emanet edeceğimiz yeni nesillerin bu Dünya’yı daha yaşanabilir hale getirmelerine vesile olmaktır.” fikrini amaçlayan bir projedir.

Hatice Lokmanoğlu ve Erzurumlu minik öğrencileri etkinliklerini ve bununla birlikte web2.0 araçlarını kullanarak yapılan etkinlikleri başarıyla tamamlamışlardır. Romanyalı ve Türk ortaklarımızla yaptığımız çalışmalar her iki ülke öğrencilerini de mutlu etmiş ve yeni bilgiler keşfetmelerini sağlamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × three =