Hata Ödülleri Başvuru

Yaratıcı Özgüven Festivali’nin 15 Mayıs 2022 Pazar günü Zorlu PSM Sky Lounge’daki programının kapanış oturumu Renkli Hatalar Sahnesi’nde dağıtılacak Hata Ödülleri ile hayatı var eden hataları kutlamak; hata yapmaktan korkmak yerine, hatalardan öğrendiklerimizi hatırlamak ve paylaşmak istiyoruz.

Alexander Pope bir şiirinde “Hata yapmak insan olmaktır.” der (to err is human). Birçok icadın da, bir zamanların hatası olduğunu biliriz. Peki, neden hata yapmaktan bu kadar korkarız?

Hata Ödülleri, hayatı var eden hataları kutlamak; hata yapmaktan korkmak yerine, hatalardan öğrendiklerimizi hatırlamak ve paylaşmak için var. Ödüller, 15 Mayıs 2022 Pazar günü Zorlu PSM Sky Lounge’daki Yaratıcı Özgüven Festivali* programının kapanış oturumu olan Renkli Hatalar Sahnesi’nde dağıtılacak.

Hata başvurularını en geç 6 Mayıs 2022 Cuma günü saat 18.00’e kadar tamamlayın. Kim bilir, belki hatalarınız ödüle layıktır.

Hata Ödülleri Başvuru Formu

Yaratıcı Özgüven Festivali’ne davetlisiniz!
Her şarkısını ezbere bildiğiniz o çok sevdiğiniz sanatçı, sesinin güzel olmadığı gerekçesiyle okul korosuna girememişti.

Yaptıklarıyla herkese ilham olan arkadaşınız, bir zamanlar fikirleri yeterince yaratıcı değil diye ciddiye alınmamıştı.

Hayatınızda yeni ufuklar açan öğretmeniniz, kim bilir kaç kez “İcat çıkarma şimdi” diyenlerle karşılaştı.

Ya onlar “Ne Bu Özgüven?” diyenleri dinleyip, denemekten vazgeçseydi? O zaman farklı bakış açılarıyla tanışamaz, hatalarımızdan öğrenemezdik. Tam düştüm derken yaratıcılığın gücüyle yeniden ayağa kalkamaz, karşılaştığımız kalıplara uymaya çalışırdık. Ve dünyada hiçbir şey değişmezdi.

Yaratıcılık, bir cesaret işi. Bize “yapamazsın” diyen başkalarına kulak asmama, gözümüz korksa da ufukta sınır aramama, izlemek istediğimiz yolu çizebileceğimize dair kendimize güven duyma cesareti.

Yaratıcı Özgüven Festivali, her gün karşılaştığı problemlere yaratıcı çözümler geliştiren öğretmenlerin cesaretinden aldığımız ilhamla ve güçle düzenleniyor. 13-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Öğretmen Ağı Youtube kanalında dijital, 15 Mayıs 2022 Pazar günü ise İstanbul’daki Zorlu PSM Sky Lounge’da yüz yüze olarak gerçekleşecek olan Festival, bu yıl “Ne Bu Özgüven?” temasıyla gerçekleşiyor.

Festival yaratıcılığıyla cesaretini buluşturarak değişim yaratabileceğine inanan herkesi, “Ne bu özgüven?” diyenlere kulak asmayarak yaratmaya, üretmeye ve paylaşmaya çağırıyor.

Festival ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, Festival sürprizlerinden haberdar olmak için e-bültenlere abone olmak ve Festival’in 15 Mayıs 2022 Pazar günü İstanbul’daki Zorlu PSM Sky Lounge’da yüz yüze olarak gerçekleşecek ayağına katılmak için yerinizi ayırtmak isterseniz www.yaraticiozguvenfestivali.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.