Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması

Yüz yıllık köklü geçmişimizin perspektifinde “Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması” ile moda tasarımı eğitimi alan genç tasarımcıların hayal güçlerine dokunuyoruz.

Sen de Bu Yolculuğun Bir Parçası Olmak İster misin?
Sizlerden, giyilebilir ve üretilebilir, kadın, erkek, çocuk ve doğum kategorilerinde hasta önlüğü tasarımı hazırlamanızı bekliyoruz.

Kimler Katılabilir?
Üniversitelerin güzel sanatlar fakültesinde ya da moda tasarım bölümlerinin 3. ve 4. sınıflarında okuyanlar,
Son 5 sene içinde mezun olan, moda tasarım meslek yüksek okullarında (MYO, olgunlaşma enstitüsü vb.) okuyan ya da mezun olan, en az 2 yıllık moda tasarım sertifika/diploma programında okuyan ya da son 5 sene içinde mezun olanlar,
Türk moda çevresinde tanınan bir isim veya marka olmayıp, adına kayıtlı ticari firması, markası olmayan ve ticari sponsoru bulunmayanlar katılabilir.
Amerikan Hastanesi çalışanlarının ve jüri üyelerinin yakınları ile çalıştığı kurumlardan herhangi bir kişinin yarışmaya katılması yasaktır.

Yarışma Süreci Detaylarına Göz At!
Birinci Aşama: Online Değerlendirme
30 Nisan Cuma – 11 Mayıs Salı tarihleri arasında düzenlenecek birinci aşamada, moda ve tekstil endüstrisinin ve Amerikan Hastanesi’nin tecrübeli temsilcilerinden oluşan seçici kurul tarafından, tüm katılımcıların başvuru dokümanları ve sunum dosyaları online olarak incelenerek ve puanlanarak ilk jüri değerlendirmesi gerçekleştirilecek.

İkinci Aşama: Danışman Görüşmesi
İlk aşamayı geçen 10 katılımcı finalist, 24 Mayıs Pazartesi günü yarışmanın danışmanı Mehtap Elaidi ile gerçekleşecek online ön mülakata davet edilecek. Bu aşamada, yarışmacılardan sundukları 4 tam görünümün pafta çıktılarını yollamış olmaları ve projeleri hakkında bilgi vermeleri istenecek. Mülakatların ardından Mehtap Elaidi’nin yönlendirmesiyle tasarım sunumları üzerinde son revizeler verilecek.

Üçüncü Aşama: Sözlü Mülakat ve Sonuçların Açıklanması
İlk aşamayı geçen 10 katılımcı finalist, 27 Mayıs Perşembe günü seçici kurul ile gerçekleşecek online mülakata davet edilecek. Bu aşamada, yarışmacılardan online olarak 5 dakikalık süre zarfı içinde projeleri hakkında seçici kurula bilgi vermeleri istenecek. Mülakatların sona ermesinin ardından, 31 Mayıs Pazartesi günü yarışmanın kazanan 3 tasarımcısı açıklanacak ve eşzamanlı olarak www.amerikanhastanesi.org adresinde ve www.instagram.com/amerikanhastanesi sosyal medya platformlarında duyurulacak.

Kazanan kişinin tasarımı Amerikan Hastanesi’nin yeni hastane önlüklerinde hayata geçirilecek, ayrıca dereceye giren ilk üç isim, Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özlem Kaya ile genel portfolyo değerlendirme ödülüne hak kazanacaktır.

Başvurunu bekliyoruz!
Herhangi bir sorun yaşaman halinde “ modatasarimi@amerikanhastanesi.org ” adresine e-posta gönderebilirsin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 + nine =